Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Kultura

Cimbálovka Slavičan zahraje Fleretům v pražské Lucerně

Pražská Lucerna bude 26. března hostit kapelu Fleret, která si připomíná 40 let své hudební existence. Jedním z gratulantů bude také cimbálová muzika Slavičan.


Autor: CM Slavičan

Cimbálová muzika Slavičan vznikla v roce 2000 ve Slavičíně. Od té doby účinkuje na soukromých i veřejných akcích doma i v zahraničí. Za tu dobu se ve Slavičanu vystřídala plejáda výborných muzikantů, aktuální obsazení muziky je sedmičlenné s primáškou Anetou Hrňovou.

U příležitosti desátého výročí založení bylo Slavičanu uděleno „Čestné uznání za umělecké zpracování a interpretaci moravských lidových písní“ Evropskou unií umění, v roce 2016 byl předán cimbálové muzice Slavičan certifikát o užívání ochranné značky „Tradice Bílých Karpat“ za udržování folklorních tradic, umělecké zpracování a interpretaci publikovaných a nepublikovaných písní regionu Bílé-Biele Karpaty. Nahrála řadu CD a DVD.

Cimbálová muzika spolupracuje s řadou muzikantů a hudebních uskupení. V letošním roce přijala pozvání dvorní kapely valašského království Fleret na jejich narozeninový koncert, který proběhne 26. března 2023 v pražské Lucerně.

Společně se Slavičanem přijdou Fleretu popřát k 40. narozeninám Jaromír Nohavica, Zuzana Šuláková, Slávek Janoušek, Fanánek Hágen, Petr Bende, Vašek Koubek, Jindra Kejak či Karel Vágner.