Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Kultura

Breaktime. Jediný český studentský film v soutěži Zlínský pes

Breaktime. Tak se jmenuje snímek, který natočili studenti Fakulty multimediálních komunikací (FMK) Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB). Dramaturgové Zlín Film Festivalu jej vybrali do soutěže studentských filmů Zlínský pes. Bude jediným českým zástupcem spolu s dalšími třemi snímky ze zahraničí.

Studentský snímek je o dívce jménem Lory
Autor: UTB

Snímek s názvem Breaktime režíroval Martin Bystrianský, student 4. ročníku specializace Režie a scenáristika na Fakultě multimediálních komunikací UTB ve Zlíně. Také ostatní členové štábu studují v ateliéru Audiovizuální tvorba.

„Snímek jsme natáčeli jako absolventský film našeho bakalářského studia. Je o dívce jménem Lory, která je zaujatá moderními technologiemi, a dostává možnost střetnout se se svým nebohým otcem ve virtuální realitě. Tam ji však čeká nemilé překvapení,“ prozradil o filmu režisér Martin Bystrianský.

Ve výběru Zlínského psa soutěží o přízeň odborné poroty další tři snímky – Pod kůží z Zurich University of the Arts, Rybička z Filmakademie Baden-Württemberg a Odcházení z The Netherlands Film Academy. Všechny snímky bude možné zhlédnout během online promítání v pátek 28. května 2021 od 8.00 hodin v rámci 1. online dílu 61. ročníku Zlín Film Festivalu v pátek 28. května 2021.

Zlínský pes je soutěžní filmová sekce zaměřená na studentské filmy, která je od roku 2013 součástí Zlín Film Festivalu. Tato soutěž byla v minulosti úspěšným samostatným studentským festivalem realizovaným Filmovou školou Zlín.