Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Společnost

​Během velikonočních svátků zavítalo do zlínské zoo 35 tisíc návštěvníků

Návštěvu ve Zlínské zoo si letos o Velikonocích nenechalo ujít 35 190 návštěvníků. Nejvíc jich dorazilo v sobotu 30. března, kdy branami zoo prošlo 10 356 návštěvníků.


Autor: Zoo Zlín

K vysoké velikonoční návštěvnosti zoo přispělo i krásné jarní počasí. „Děkujeme návštěvníkům za tak fantastickou přízeň. Udělali jsme maximum proto, abychom na velikonoční svátky zahradu co nejlépe připravili a poskytli perfektní návštěvnický servis. K dispozici bylo všech osm pokladen, posílili jsme obsluhu u turniketů, motivovali k nákupu elektronických vstupenek. V zámku jsme denně nabídli 11 prohlídek, v areálu fungovaly všechny restaurace i občerstvení, zahrada jela skutečně na maximum. A opět se potvrdilo, že při počtu 8 000 osob dokážeme vše zvládnout,“ uvedl ředitel zoo Roman Horský.

Jak dále dodal, návštěvnost ve výši deset a více tisíc osob za jeden den je na zajištění návštěvnického komfortu již velmi náročná. „V takovém případě je řešením rozšíření areálu v podobě našeho projektu Karibuni a také další navýšení parkovišť,“ vysvětlil ředitel Horský.

Obrovský zájem návštěvníků během celých Velikonoc měl samozřejmě vliv i na dopravní situaci. „Ačkoliv u zoo je k dispozici 1 800 parkovacích míst, což je nejvíc v rámci všech českých zoo, při mimořádné návštěvnosti se na zaparkování může déle čekat. Chci poděkovat Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice za posílení hromadné dopravy během Velikonoc, podle získaných informací Zlíňáci MHD opravdu využívali. A velmi děkuji i Městské policii Zlín a všem jejím strážníkům. Jejich pomoc je pro zvládnutí dnů s vysokou návštěvností opravdu zásadní,“ vyzdvihnul dlouholetou spolupráci ředitel Horský.

Plně se to projevilo v sobotu 30. března, kdy dopravní nehoda dopoledne uzavřela důležitou příjezdovou cestu k zoo. „Zbývající příjezdové komunikace tak čelily enormnímu zatížení. Bez pomoci Městské policie by doprava v okolí zoo zřejmě zkolabovala,“ zdůraznil ředitel Roman Horský.