Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Společnost

​Zimní stadion Na Lapači je bez ledu. Připravuje se na další sezónu

Během odstávky se opravuje betonová plocha kluziště, malují se nové lajny a kontroluje strojovna. Hokejisté chtějí začít s tréninkem už začátkem června.


Autor: HC Vsetín

Vše směřuje k tomu, aby se mohlo začít na začátku června opět mrazit. Hokejisté by pak poprvé mohli na led vyjet kolem 10. června, pokud to ovšem restriktivní opatření spojená s koronavirovou pandemií dovolí.

Prakticky ihned po posledním semifinálovém utkání, které 7. dubna rozhodlo o tom, že do finálových bojů Chance ligy postoupí Jihlava, bylo vypnuto chlazení a led se začal postupně rozpouštět.

Po seřezání ledu rolbou, odstranění reklam a následném odčerpání zbytkové vody muselo dojít k vysušení celé plochy a právě nyní se začíná pracovat na jejích úpravách. „Vloni byla komplet natřena bílou barvou, letos dojde k místním opravám nátěru a plocha bude opatřena stříkaným lajnováním,“vysvětlil vedoucí provozu zimního stadionu Petr Propš s tím, že tyto práce provede firma v rámci záruky, kterou poskytla při rekonstrukci kluziště.

Kromě prací na ledové ploše dojde také k pravidelnému servisu a revizím ve strojovně, k vymalování stropů v mládežnických šatnách a další běžné údržbě. Nastřelení nových hrotů do pneumatik se pak dočká rolba upravující led.