Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Aktuálně

Hokejová PSG aréna se promění v očkovací centrum. Zdravotníci v něm naočkují až 2400 lidí denně

​Po vzoru ostatních krajů i ve Zlíně vzniká první velké očkovací centrum, ve kterém by byli schopni zdravotníci naočkovat stovky lidí denně.

Krajský úřad podnikl první konkrétní kroky k tomu, aby se ve velkokapacitní očkovací centrum proměnila od dubna zlínská hokejová PSG aréna.

„Naším cílem je dostat očkovací látku k lidem, takže musíme zajistit vhodné prostory pro očkování a být připraveni na dodání avizovaného většího množství vakcín během dubna a května,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

e velkokapacitním očkovacím centru zdravotníci začnou očkovat, při běžném provozu a dostatečném množství dodaných vakcín, denně až 1200 osob s možností mimořádného navýšení až na dvojnásobek.

Velkokapacitní očkovací centrum bude sloužit pro širokou veřejnost a budou zde očkováni lidé v souladu se schválenou prioritizací ohrožených skupin. Specifické prostory arény ale bude nutné ještě před spuštěním provozu přizpůsobit požadavkům hygieny a zdravotníků.

„Očkování se v současné době jeví jako jediná možnost pro návrat do normálního způsobu života. Avšak kromě podmínek zřízení očkovacího centra a jeho logistiky, jsme řešili i případnou nutnost zabezpečení sportování v náhradních prostorách, pokud to preventivní opatření umožní,“ sdělil primátor Zlína Jiří Korec.

V očkovacím centru budou zřízeny čekárny, stanoviště s lékaři, kteří budou kontrolovat zdravotní stav osob, a místa pro samotné očkování.