Nejnovější zprávy: ​Na zmírnění následků sucha v lesích poskytl kraj od roku 2017 přes 26 milionů korun Památník obětí světových válek ve Vsetíně je větší od dalších 200 jmen

Sport

Ve Velkých Karlovicích se od pátku lyžuje. Ski areály jsou už připraveny

Provozovatelé Ski areálu Razula hlásí začátek sezóny. Od pátku 17. prosince bude v provozu rodinná sjezdovka u hotelu Horal, dětský park i Lyžařská škola. Hlavní sjezdovka se rozjede pravděpodobně o Vánocích.


Autor: Resort Valachy

„Předpokládáme, že letos dá mnoho lidí přednost tuzemské zimní dovolené, napovídá tomu i zájem o zimní pobyty v našich hotelech. Personálně jsme proto před sezónou posílili naši lyžařskou školu, chystáme i novinky ve službách, třeba odpolední lyžařský kroužek pro děti z okolí nebo lyžařské a snowboardové kempy o jarních prázdninách. Opět jsme připravili i akci Lyžuj a plav, s níž lyžaři dostanou k vybraným skipasům hodinový vstup do termálních bazénů ve Wellness Horal, který mohou využít od 21. března do konce června,“ uvedl šéf Ski areálu Razula Martin Pařízek.

Ani Ski areálu Razula, který je spolu se čtyřmi hotely a relaxačním centrem Wellness Horal součástí karlovického Resortu Valachy, se nevyhnulo zdražování skipasů. Jejich cena v důsledku zdražování energií vzrostla průměrně o 20 procent, obdobně se zvýšily i ceny půjčovného a lyžařské výuky.

Ski areál Razula má oproti jiným střediskům v regionu delší provozní dobu, lyžuje se zde denně od 8:30 do 17:30 hodin. U hlavní sjezdovky Razula si mohou lyžaři odpočinout v Bistru Razula, které nabízí moderní občerstvení včetně čerstvých valašských frgálů z vlastní pekárny. Funguje zde i půjčovna lyží, běžek a skialpů. Druhá sjezdovka Horal dlouhá 350 metrů s převýšením 40 metrů je vhodná pro začátečníky a rodiny s dětmi. K dispozici je tu i ski bufet, dětský park s pojízdným kobercem, lyžařskou školou a půjčovnou, při dostatku přírodního sněhu tu bývá v provozu jediný snowtubing ve Zlínském kraji.

Středisko chystá na zimu i doprovodné akce, například 5. února běžkařský závod Noční stopa Valachy nebo 13. března Maškarní lyžovačku, konat se budou i pravidelné lyžařské závody O pohár strašidýlka Razuláka a po roční přestávce oblíbená čtyřdenní Škola běžeckého lyžování v hotelu Lanterna. Blízké hotely Lanterna a Horal lákají návštěvníky na zimní pobyty se skipasem, neomezeným wellness a nově i zapůjčením běžek v ceně. Právě Velké Karlovice jsou vyhlášenou běžkařskou lokalitou díky síti 90 km upravovaných stop v údolí i na okolních hřebenech.

„Zájem o zimní pobyty v lednu a únoru je opatrnější než v minulých letech, navíc jsme kvůli covidu téměř přišli o návštěvníky ze Slovenska. V posledních dnech, kdy ve Velkých Karlovicích napadl sníh, ale rezervací začalo výrazněji přibývat. Velký zájem je také o termíny v závěru roku, a to i mezi svátky. Na Vánoce a Silvestr nám zbývají poslední volné pokoje,“ doplnil generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.