Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Společnost

Vánoční hvězdy pomáhají nemocným dětem

Téměř 100 tisíc korun se podařilo pracovníkům města Otrokovice vybrat při prodeji vánočních hvězd. Květiny, které jsou s adventem neodmyslitelně spjaty, pomáhají prostřednictvím sdružení Šance nemocným dětem na Dětské klinice FN Olomouc.


Autor: Město Otrokovice

Každoročně se na školách v Otrokovicích prodávaly vánoční hvězdy. Tuto aktivitu zajišťovala Zdeňka Wasserbauerová, která dlouhodobě působí při sdružení Šance. V loňském roce se jí však nepodařilo najít dobrovolníky, kteří by s prodejem pomohli. S podanou rukou proto přišla starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Velmi mě mrzelo, když jsem se v loňském roce dozvěděla, že květiny se do škol nedostaly a Otrokovice tak zůstaly stát v pozadí této pěkné akce. Již tehdy jsem nabídla paní Wasserbauerové pomoc při zajištění sbírky v roce následujícím. Z pracovníků města jsme tak sestavili tým, díky kterému se prodej vánočních hvězd mohl uskutečnit,“ řekla starostka.

Celkem se tak podařilo zajistit objednávku na 830 kusů vánočních hvězd, které se v letošním roce prodávaly za 120 korun. Dnešním dnem tak bylo na účet sdružení Šance vloženo 99 600 korun.

„Těší mě, že se podařilo vybrat takovou částku a ráda bych poděkovala všem, co se zapojili a pomohli,“ poděkovala starostka Hana Večerková.

Obecně prospěšná společnost Šance Olomouc je nezisková organizace, která již od roku 1991 pomáhá hematologicky, onkologicky a chronicky nemocným dětem a jejich rodinám na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc. Hlavním posláním je humanizovat náročnou léčbu dětí a pomáhat malým pacientům a jejich rodinám v průběhu celé nemoci až po návrat do běžného života.

Finanční prostředky z prodeje vánočních hvězd jsou využity především na humanizaci nemocničního prostředí, na nákup nadstandardního vybavení a zdravotnických potřeb, na finanční a sociální pomoc rodinám, na financování rekondičních pobytů pro malé pacienty po léčbě, na doplnění výtvarného materiálu nebo na financování volnočasových aktivit.