Nejnovější zprávy: ​Kraj připravuje 5G sítě a chce do regionu přilákat špičkové IT specialisty ​Mikuláš pro seniory ve Vsetíně bude letos pod okny domovů

Aktuálně

​V ulicích Vsetína měří intenzitu dopravy. Pomoci má efektivnímu využití parkovacích kapacit

Vsetínští radní chtějí zefektivnit systém parkování v centrum města a sídlišť Sychrov, Trávníky a Rybníky.

Ilustrační foto
Autor: facebook

„V současné době se připravujeme na rekonstrukci vlakového nádraží a přeměnu přednádražního a zanádražního prostoru, které jistě přinesou určitá dopravní omezení v centru města. A protože se zde, ale také v řadě případů na sídlištích, již nyní parkuje místy živelně, považujeme za nezbytné nastavit systém parkování. Návrh režimů ve vztahu k obyvatelům konkrétních lokalit, ale i jejich návštěvníkům by měla přinést právě zmíněná koncepce,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička s tím, že pro zpracování koncepce město vybralo společnost CityTraffic z Prahy, jež má dlouholeté zkušenosti s řešením dopravní problematiky v různých městech České republiky.

„Město Vsetín s ní dlouhodobě spolupracuje. Řešitelský tým společnosti stojí například za tvorbou Plánu udržitelné mobility, analýzy provozu městské hromadné dopravy či se podílel na přípravě rekonstrukce železniční stanice Vsetín a argumentaci pro výstavbu parkovacího domu v její blízkosti,“ doplnil starosta.

Zpracovatel koncepce v uplynulých dnech zahájil práce na její tvorbě kamerovým měřením v ulicích města. To probíhá postupně ve všech čtyřech uvedených lokalitách. V každé z nich trvá nepřetržitě 72 hodin. Kamery jsou rozmístěny na různých místech, především na vjezdech do těchto lokalit a výjezdech z nich a také u parkovacích ploch,“ přiblížil jednatel společnosti CityTraffic Petr Pšenička a pokračoval: „Kamery snímají registrační značky a porovnávají, kolik vozů do vymezených lokalit vjede, kolik z nich vyjede a jak dlouho v nich setrvají. Na základě toho bude identifkováno, kolik řidičů své vozidlo používá pravidelně. A právě pro ně budou navrženy rezidenční zóny, které usnadní zaparkování vozidel těm, kteří ho z jakéhokoliv důvodu aktivně využívají.“

Koncepci dopravy v klidu, jejíž tvorba přijde městskou pokladnu na 1,5 milionu korun, předloží zpracovatel představitelům města v první polovině příštího roku.