Nejnovější zprávy: Kroměřížskou konzervatoř čeká mimořádný noční koncert Popelnice a kontejnery ve Vsetíně čeká dezinfekce

Policie & Hasiči

Řidiči ve Valašském Meziříčí špatným parkováním blokovali průjezd hasičské cisterny. Padaly pokuty

V uplynulých dnech provedla Městská policie Valašské Meziříčí ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje bezpečnostní projížďku městem. Zjistili, že na mnoha místech špatně zaparkovaná vozidla brání průjezdu složek Integrovaného záchranného systému ulicemi města.


Autor: Město Valašské Meziříčí

Bezpečnostní projížďky organizuje valašskomeziříčská radnice pravidelně zejména na základě podnětu Bezpečnostní rady města.

„Bohužel opakovaně narážíme v ulicích na vozidla zaparkovaná v rozporu s dopravním značením a často i zdravým rozumem. Takové jednání je nejen nezodpovědné, ale přímo život ohrožující. Proto jsme se rozhodli bezpečnostní projížďku ve spolupráci s naší městskou policií a hasiči z valašskomeziříčské požární stanice zopakovat i letos na podzim,“ přiblížil starosta Robert Stržínek.

Do ulic tak strážníci vyrazili spolu s hasičskou cisternou, aby prověřili aktuální situaci. „Bezpečnostní projížďku všech velkých sídlišť – Štěpánov, Vyhlídka, Křižná a Obora, jsme zorganizovali ve večerních hodinách, tedy v době, kdy je většina obyvatel doma. I když se situace v ulicích Valašského Meziříčí nedá paušalizovat, bohužel jsme narazili na množství vozidel, která parkovala v rozporu s předpisy a zároveň znemožnila průjezd cisterny,“zhodnotil bezpečnostní akci Jan Camfrla, ředitel Městské policie Valašské Meziříčí.

Strážníci tak přímo na místě rozdali několik blokových pokut a situaci budou dál monitorovat. „Upozorňujeme řidiče, aby při parkování svých vozidel respektovali dopravní značení a platné předpisy. V následujícím období se na tuto problematiku, a to zejména ve večerních hodinách, opět více zaměříme. Naším cílem je zajistit průjezd složek Integrovaného záchranného systému ulicemi města a přispět tak k ochraně zdraví a majetku občanů,“ uzavřel Jan Camfrla.