Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Společnost

​Typické kroje a tradice Zlínského kraje představí americká televize

Stanice Czech-American TV natáčel ve Zlínském kraji dokumentární pořady z regionu. Zhlédne je až 2,5 milionu domácností v 60 amerických městech a další desetitisíce lidí na internetu.


Autor: Zlínský kraj

Jak se šije lidový kroj, představení keramické dílny v Buchlovicích nebo jak malérečky ze Slovácka zdobí kraslice, to chystá odvysílat americká kabelová televize Czech-American TV (CATVUSA). Reportáže natáčel ve spolupráci se studenty ze Zlínského kraje americký televizní producent českého původu a ředitel Czech-American TV John Honner.

„Zlínský kraj je jeden z mála regionů v Česku, který se může pochlubit takovou láskou k folkloru a tradicím. Přiblížit atmosféru a unikátnost tohoto regionu chceme i v zahraničí,“ vysvětlil důvod tematického zaměření John Honner.

Během návštěvy ve Zlínském kraji se John Honner podíval také do Muzea Podhradí v Buchlovicích, prohlédl si zrekonstruovaný obchodní dům ve Zlíně a navštívil Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť. Studenti tamního gymnázia se totiž nově zapojí do tvorby obsahu webových stránek kabelové televize.

Dlouhodobě televize spolupracuje také se Střední uměleckoprůmyslovou školou Uherské Hradiště.

„Díky této spolupráci si studenti vyzkouší nejen zajímavou práci, při které nahlédnou do oblasti médií a produkce, ale současně se zdokonalují v komunikaci v angličtině,“ vyzdvihla radní pro školství Zuzana Fišerová.

Úspěšná spolupráce Zlínského kraje s Czech-American TV a Johnem Honnerem trvá již 16 let. Při každém natáčení se snaží americká produkce navštívit nejrůznější místa a představit Východní Moravu v celé její rozmanitosti.

Czech-American TV vznikla v roce 2003. Cílem televizní stanice je rozšíření povědomí o České republice, regionech, památkách a kultuře. Vysílání má formu videodokumentů, které jsou doprovázeny anglickým výkladem. Na půlhodinové pořady o Zlínském kraji se mohou podívat také čeští diváci, a to na webu www.catvusa.com.