Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Společnost

Soud zamítl žaloby. Rekonstrukce tržnice ve Zlíně může začít

Dlouho připravovaná rekonstrukce zlínského tržiště Pod Kaštany se po letech jednání a připrav, může konečně zahájit. Po zamítnutí žaloby a tím obnovení platnosti stavebního povolení došlo i na dohodou s majiteli dvou stánků.


Autor: pixabay

Kvůli žalobě, kterou podala majitelka jednoho ze stánků, rozhodl Krajský soud o odkladu platnosti stavebního povolení na očekávanou přestavbu tržiště Pod Kaštany. Majitelům stánků vadilo, že s nimi stavební úřad při povolování nejednal jako s hlavními účastníky řízení, i když jsou jejich stánky součástí tržiště a po dobu rekonstrukce budou zavřené. Ve stavební dokumentaci dle názoru vlastníků chybělo zcela připojení na inženýrské sítě k jednomu ze stánků a nebylo jasné vlastnictví inženýrských sítí.

Soud žalobu zamítl, čím se obnovila platnost stavebního povolení a nyní se podařilo uzavřít i dohodu s majiteli obou stánků. „Jsem velmi rád, že se mi s majiteli obou stánků, paní Fryštackou a panem Nesrstou, podařilo dojednat dohodu, díky které se dále již nebudeme napadat a oddalovat tak rekonstrukci tržiště i stánků,“sdělil primátor Zlína Jiří Korec.

Majitelka stánku Věra Fryštacká k jednání uvedla: „Jsem velmi ráda, že pan primátor Korec vstoupil do jednání, které jsme vedli s městem. I díky jeho konstruktivnímu a korektnímu jednání jsme nakonec došli ke vzájemné dohodě a nemuseli pokračovat v soudním sporu.“

Soutěž na zhotovitele tržiště je již vypsána. Práce by pak měly být zahájeny na přelomu srpna a září letošního roku a potrvají přibližně rok. Po dobu rekonstrukce se tržiště přesune na parkoviště u bývalého Rya. Vhodnou lokalitu pro dočasné umístění konzultovala radnice i s obyvateli, kteří se mohli k tématu vyjádřit formou ankety. Zvažoval se i prostor před bývalým Priorem.

„Cílem nového tržiště je, aby zde občané Zlína mohli koupit skutečně kvalitní, farmářské potraviny a lokální produkty přímo od výrobců. V tomto směru bude upraven tržní řád tak, aby byl zamezen přeprodej zboží ze supermarketů,“ popsal Jiří Korec.

Po rekonstrukci nahradí stávající stoly designové zastřešené pulty a sezonní stánky na zimu a dojde i k vizuálnímu propojení tržiště s přilehlým parkem Zlínského zámku.

Na novém tržišti budou mít stánkaři k dispozici mimo jiné elektrické zásuvky, což umožní prodávat i zboží, které by se bez chladicích boxů kazilo. Nové budou také vodovodní přípojky do stánků. V areálu nového tržiště budou i toalety, které na tržišti doposud chyběly.