Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Společnost

Sdílená kola jsou ve Zlíně hitem letošního jara

Také město Zlín se letos na jaře zapojilo do projektu veřejného sdílení jízdních kol (tzv. bikesharing). Po více než jednom měsíci užívání jsou známé první čísla a ohlasy.


Autor: nextbike

V ulicích Zlína se pohybuje 120 mechanických kol a přibližně 25 elektrokol. Tato kola jsou umístěna na předem určených stanovištích, kterých bylo ve spolupráci s městem vytipováno přibližně pět desítek. Pozitivní přijetí potvrzuje i zástupce provozovatele.

„Ihned po startu jsme zaznamenávali velmi pozitivní zpětnou vazbu na sítích, kde se obyvatelé Zlína vyjadřovali vesměs ve stylu "Konečně se doprava ve Zlíně posunula do 21. století". Čísla to potvrzují. Výpůjčky stále rostou, počasí nám zatím úplně nepřálo, ale i přes to už jsme dosáhli na 400 výpůjček za den a tendence je rostoucí,“ prozradil manažer projektu Dan Rambousek.

Znamená to v průměru 2,5 výpůjčky na jedno kolo za den. To Zlín řadí mezi top pět nextbike měst v celém Česku (dnes již 23 měst). Drtivá většina výpůjček je do patnácti minut, tedy díky podpoře města Zlín pro uživatele zdarma.

Více o této službě včetně tarifů naleznete ZDE.

Na sdílených kolech nextbike se můžete svézt v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Havířově, Prostějově, Říčanech, Opavě, Hlučíně, Berounsku, Pardubicích, Hradci Králové, Mladé Boleslavi, Mnichově Hradišti, Frýdku-Místku a na Kladně. Aplikace pro ježdění ve Zlíně Vám umožní sdílení kol i ve výše zmíněných městech, ale také ve 27 zemích EU.