Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Policie & Hasiči

Policejní posila ve Zlínském kraji má teprve 11 týdnů a jmenuje se Zoe

Nového specialistu na vyhledáván výbušnin získali do svých řad policisté ve Zlínském kraji. Je jím teprve jedenáct týdnů staré štěně border kolie Zoe.


Autor: Policie ČR

Policejní kynologové ve Zlínském kraji získali do svých řad novou posilu. "Jmenuje se Zoe má jedenáct týdnů. Už teď chodí se svým pánem Zdeňkem Machem do práce a brzy se začne připravovat na své budoucí povolání. Bude specialistka na vyhledávání výbušnin," uvedla v tiskové zpráve policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Výcvik psů se specialializací na vyhledávání výbušnin, drog nebo akcelerantů hoření trvá přibližně do dvou let jejich věku a je ukončený zkouškou a získáním atestu, který se každoročně obnovovuje.

V současné době jsou ve Zlínském kraji vycvičeni 3 psi se specializací na vyhledávání výbušnin, 4 psi se specializací na vyhledávání drog a 6 psů se pecializací na vyhledávání akcelerantů hoření.