Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Policie & Hasiči

Od února do května žena přišla bezmála o milion čtyři sta tisíc korun

O více než jeden milion korun přišla dvaašedesátiletá žena při „výhodných investicích“. Asi polovinu peněz měla naspořenou, nicméně si pro tuto příležitost vzala také půjčku ve výši 650 tisíc korun.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Za podvod, neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací a za neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na osm let.

V únoru našla ženu na internetu reklamu na možnost investování, zavolala proto na uvedené telefonní číslo, kde jí oznámili, že se může zaregistrovat a během pár hodin jí zavolali zpět. Při registraci žena poslala kopii svého občanského průkazu, platební karty, cestovního pasu, výpisu z bankovního účtu a dokonce si musela zapnout webkameru. Podvodníci tak měli k dispozici veškeré potřebné dokumenty a dokonce i její tvář.

Po registraci zaplatila žena první platbu ve výši 350 EUR a do počítače si nechala nainstalovat program pro vzdálený přístup. Poté podle instrukcí na telefonu zasílala jednotlivé platby od 5 tisíc do 40 tisíc, celkově poslala více než 200 tisíc korun. Po dvou měsících jí zavolal muž z jiné společnosti, který ženě vysvětlil, že společnost, s níž komunikovala, je podvodná a on jí pomůže získat její peníze zpět. K tomu ovšem potřeboval, aby žena převedla další peníze na jejich účet. Byl to zřejmě velmi zkušený manipulátor, protože přiměl ženu, aby převedla na daný účet ve 24 platbách více než 1 milion korun, a to v průběhu pouhých 12 dnů!