Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Společnost

Jižní úsek cyklostezky BEVLAVA projelo za pět měsíců přes 36 tisíc sportovců

​Sčítač na cyklostezce umístěný mezi Valašskými Klobouky a Brumovem-Bylnicí od 1. července do 21. listopadu 2020 napočítal celkem 36 390 cyklistů, chodců a in-line bruslařů v obou směrech. Pracovníci destinace Valašské Klobucko předpokládají, že až do dnešních dní mohlo cyklostezkou projet přes 60 tisíc lidí.


Autor: Josef Bělaška

„V sezóně 2020 jsme zaznamenali velký zájem turistů, kteří ihned využili propojení české a slovenské strany k přeshraničním výletům. Až se hranice opět otevřou, z Valašského Klobucka se cyklostezkou Bevlava dostanete do slovenského Pováží, pouze 4 km přes státní hranici musíte jet po silnici. Navazující Vážská cyklomagistrála vás zavede až do Trenčína či Piešťan,“uvedl Kamil Macek, starosta Brumova-Bylnice.

Informace o sčítání

Sčítač započítal pohyb návštěvníků v obou směrech, nerozlišoval cyklisty, běžce, chodce či bruslaře.

Co vás na tomto úseku cyklostezky čeká?

Cyklostezka Bevlava se vine magickou přírodou Bílých Karpat, údolími mezi okolními kopci. Krajinou hlubokých lesů, horských orchidejových luk, sadů a pastvin.

Bevlavu si díky mírnému profilu trasy užijí i rodiny s dětmi či aktivní senioři. Pro náročné cyklisty přinášíme tipy na zajímavé okruhy a odbočky, třeba i do terénu. Díky nim si můžete na Bevlavě naplánovat cyklovíkend nebo dovolenou.

Na cyklostezce najdete také řadu kulturních památek a zajímavostí: ve Valašských Kloboukách můžete obdivovat lidové dřevěnice, ale i secesní stavby Huberta Gessnera z konce 19. století, v Brumově-Bylnici hrad Brumov či židovský hřbitov, ve Vlárském průsmyku doporučujeme Sklářskou naučnou stezku Svatý Štěpán - Sidonie.

Více informací o cyklostezce Bevlava

Dálková mezinárodní cyklostezka Bevlava v budoucnu propojí povodí řek BEčvy, VLÁry a VÁhu, odtud pochází její název. Již nyní můžete využít 2 úseky vybudované v letech 2019 a 2020, napojené na návazné cyklostezky:

Severní část Bevlavy: 10 km dlouhý úsek z Ústí u Vsetína do Lužné. V Ústí se cyklostezka Bevlava připojuje na vsetínskou větev cyklostezky Bečva.

Jižní část Bevlavy: 27 km dlouhý úsek z Valašských Klobouk přes Brumov-Bylnici a Vlárský průsmyk do Nemšové na Slovensku. (Pouze přes státní hranici je nutno projet 4 km po silnici.) V Nemšové se cyklostezka Bevlava napojuje na Vážskou cyklomagistrálu, vedoucí přes Trenčín až do Piešťan - spolu tak nabízejí celkových téměř 90 km trasy.

Úseky mezi Lužnou a Valašskými Klobouky, které celou trasu propojí, jsou v přípravě.