Nejnovější zprávy: Začala rekonstrukce Čiperovy vily, vznikne zde kulturní a kreativní centrum ​Památník rodáka z Hrachovce kardinála Bauera září novotou

Společnost

​Zoo Zlín zve v sobotu na ranní návštěvu s prohlídkou expozice kivi

Pracovníci zlínské zoo připravili další ranní procházky areálem zoologické zahrady s návštěvou expozice kivi. Za Gerym a Maiou, jak se zdejší pár kiviů jmenuje, mohou návštěvníci zavítat tuto sobotu 23. července. Zoo Zlín bude přístupná již od 7.00 hodin.


Autor: Zoo Zlín

„Lidé si mohou v pohodlí domova zakoupit cenově zvýhodněné on-line vstupenky, otevřeme však také pokladnu v prodejně zooshopu na hlavním vstupu. Vstupné se nemění, i na tuto speciální akci platí běžné vstupné,“ uvedla Romana Mikešová, vedoucí oddělení marketingu.

Při procházce probouzejícím se areálem zahrady doporučuje zavítat právě k expozici kivi. „Sameček Gery je stále aktivní spíše v ranních hodinách, od 8.00 do 9.00 hodin je tak nejvyšší šance uvidět jej ve venkovní expozici. Navíc návštěvníkům v uvedenou dobu nabídneme povídání o těchto jedinečných novozélandských opeřencích. Věříme, že se všem ukáže i Maia,“ doplnila Romana Mikešová.

Kromě expozice kivi a nestorů kea bude možné také zavítat do nedaleké restaurace U Koaly. „Od půl 8 si zde lidé mohou pochutnat na dobré snídani. Velmi doporučujeme místní tousty, které jsou jedním slovem geniální,“ s úsměvem řekla Romana Mikešová.

Zlínská zoo chová kivi hnědé jako první jediná zoo v České republice. Expozici otevřela v červenci 2017, chovný pár tvoří samec Gerry a samice Maia.