Nejnovější zprávy: Martina Hešová. Neúnavná zakladatelka mládežnických cimbálovek ve Zlíně Háčkované hračky budou dělat radost v Kroměřížské nemocnici

Společnost

​Zoo Zlín láká na večerní prohlídku areálu a zámku Lešná

Zlínská zoo v sobotu 30. září nabídne letošní první večerní lampionové prohlídky. Po tři sobotní večery, konkrétně 30. září, 7. a 14. října, budou moci návštěvníci zavítat do areálu zahrady ve zcela netradiční dobu a zažít večerní atmosféru zoo a také speciální prohlídky zámku Lešná.


Autor: Zoo Zlín

Večerní návštěvu areálu zoo zpestří povídání průvodců formou vedených prohlídek. „První skupina vyjde z nádvoří zámku v 18.00, další ji budou následovat v pravidelných intervalech. Ta poslední odstartuje v 19.15. Během přibližně dvouhodinové prohlídky návštěvníci získají spoustu zajímavých informací o letošních novinkách a také chovaných zvířatech,“ uvedla Romana Mikešová, vedoucí marketingu.

K večerním prohlídkám neodmyslitelně patří i lampiony. U hlavního a sezónního vstupu bude možné zakoupit celou lampionovou soupravu, tzn. lampion, hůlku se žárovkou a baterie, již od 16.00 hod.

Zámek Lešná připravil pro všechny zájemce velmi netradiční prohlídky. „S průvodci v dobových kostýmech se přeneseme na začátek 20. století, kdy zámek Lešná vlastnil hrabě František Josef Seilern. Společně budeme řešit záhadné zmizení klenotů pana hraběte, podezřelých bude opravdu hodně. Uvidíme, jestli nám návštěvníci pomohou záhadu rozluštit,“ nastínila pojetí prohlídek Romana Mikešová. Zámecké prohlídky budou probíhat ve dvacetiminutových intervalech, ta první začíná v 18.00 hod., poslední ve 20.40 hod. Vstupenky na tyto speciální prohlídky bude možné zakoupit vždy od 17.00 hod. pouze v pokladně zámku Lešná.

Občerstvení zajistí restaurace Tyrol, Limpopo, Neapolitáno a U Koaly, k dispozici bude také kavárna Kolo Express, Chocolatérie a Kefa bar v Etiopii. Otevřeny budou i prodejny suvenýrů u hlavního a sezónního vstupu. Od japonské zahrady k tropické hale a od restaurace Koala k restauraci Neapolitáno bude jezdit vláček.

Během lampionových prohlídek cesty a pěšiny v areálu osvětlí louče a lampy, přesto zoo doporučuje vzít si s sebou kapesní svítilnu nebo čelovku.

Pokladny hlavního a sezónního vstupu budou v uvedené dny otevřeny po celý den až do 19.30 hod., areál zoo pak do 21.30 hod. Vstupné na večerní prohlídky zoo se nemění, zůstává stejné jako při běžné návštěvě.