Nejnovější zprávy: Začala rekonstrukce Čiperovy vily, vznikne zde kulturní a kreativní centrum ​Památník rodáka z Hrachovce kardinála Bauera září novotou

Společnost

Zoo Zlín láká na ​Halloween

Pokud hledáte program pro blížící se podzimní prázdniny, zavítejte s dětmi do zlínské zoo. Od čtvrtku 26. do neděle 29. října zoo připravila pestrý program připravený v rámci oslav starodávného keltského svátku Halloween.


Autor: Zoo Zlín

Areál zahrady rozzáří nápaditá a zábavná výzdoba, ve které nebudou chybět čarodějnice, kostlivci, obrovské pavučiny, netopýři nebo dýně. Děti se mohou těšit na oblíbené dlabání dýňových „lampiček“, komentovanou prohlídku s čarodějnicemi, lampionový průvod nebo Školu čar a kouzel, pro starší budou připraveny večerní ohňová show a noční strašidelná stezka. Speciální dětské halloweenské prohlídky nabídne zámek Lešná.

Halloweenské dýně udělají radost i samotným zvířatům. Pracovníci zoo ve čtvrtek 26. října umístí do vybraných expozic zvířat plné nebo vydlabané dýně. „Třeba pro surikaty to bude hlavolam ukrývající odměnu, pro hyeny a jaguáry zábavná hračka a pro tapíry a medvědy sladká pochoutka. O zábavu rozhodně nebude nouze,“ přiblížila Romana Mikešová, vedoucí marketingu.

Přesný časový harmonogram pro jednotlivé dny zlínská zoo již zveřejnila na webových stránkách www.zoozlin.eu a na sociálních sítí, k dispozici bude také přímo v areálu zoo. K Halloweenu neodmyslitelně patří světýlka a lampiony, proto zoo v pátek 27. října a v sobotu 28. října nabídne u hlavního a sezónního vstupu k zakoupení celou lampionovou soupravu, tzn. lampion s motivem Halloweenu, držátko se žárovkou a baterkami.

Během halloweenských oslav budou otevřeny všechny restaurace v areálu, Chocolatérie a Kefa bar. „Restaurace Tyrol navíc zve na speciální halloweenské menu, budete tak moci ochutnat třeba Lektvar z žabích stehýnek a netopýřích křídel nebo smaženou baziliškovu tlapu. Letošní gurmánskou novinkou bude stánek U dvou nebožtíků v blízkosti Tyrolu, který nabídne velmi originální menu,“ pozvala návštěvníky Romana Mikešová.