Nejnovější zprávy: Martina Hešová. Neúnavná zakladatelka mládežnických cimbálovek ve Zlíně Háčkované hračky budou dělat radost v Kroměřížské nemocnici

Společnost

Výstava supersportů ve Zlatém jablku míří do finále

Jedinečné superbikové motocykly a supersportovní auta značek Ferrari, Lamborghini, Ducati či MV Augusta. Na ty se mohou tento týden těšit návštěvníci obchodního centra Zlaté jablko.


Autor: www.locomotion.cz

Supersportovní motocykly bude ve Zlíně reprezentovat například sběratelská rarita MV AGUSTA F4 1000 SENNA. Motorka, která je vyhledávaným sběratelským artiklem a nese jméno legendy pilota Formule 1 Ayrtona Senny.

Stejně vzácným sběratelským modelem je i vystavená DUCATI V4SP. Celá série tohoto motocyklu je již vyprodána, což z motocyklu činí zajímavou sběratelskou akvizici podpořenou nízkým výrobním číslem.

Poslední reprezentantem jednostopých dravců je MV AGUSTA F3 ORO. „Jedná se o vzácnou limitovanou edici modelu F3, která byla postavena na oslavu vítězství značky v motocyklových závodech, kdy s tříválcovými motory vyhrála 215 závodů. Vznikla v počtu 200 kusů a každý kus má své číslo,“ vyzdvihl jedinečnost exponátu ředitel Zlatého jablka Jiří Kratochvíl.

Expozici supersportů pak tvoří trojice ikonických sportovních vozů té nejvyšší rychlosti. Návštěvníci si mohou prohlédnout třeba nádherný nový FERRARI 458 ITALIA SPIDER ve speciální historické barvě Rosso Fiorano, který dosáhne zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,4 s.

Prostory nákupního centra ozdobí i jedinečné LAMBORGHINI Gallardo LP 560-4 s atmosférickým desetiválcem o objemu 5200 a velmi raritní barvou ze 60. let používanou legendou Lamborghini Miura.

A za prohlédnutí stojí i vystavené FERRARI F12 BERLINETTA, který byl ve své době nejvýkonnější sériově vyráběný model Ferrari určený pro běžné silnice. Automobil také vyhrál cenu "Superautomobil roku 2012" udělovanou motoristickým magazínem Top Gear.

Součástí výstavy je i celá řada zajímavých artefaktů spojených se závody na asfaltu. V obchodním centru jsou vystaveny například originální fotografie podepsané legendárními jezdci, závodní kombinézy slavných jezdců jako je Rubens Barichelo nebo Andrea Dovizioso, či modely aut. „Unikátem expozice je tričko či rukavice legendy Michaela Schumachera nebo kolo z jeho formule,“ uzavřel ředitel obchodního centra Jiří Kratochvíl.

Výstava supersportů potrvá do 24. července 2022 po celou provozní dobu obchodního centra. Vstup je zdarma.

Více na www.zlatejablko.cz

3. část výstavy - 18. - 24. 7. 2022

  • Ferrari 458 Italia Spider – MV Agusta F3 ORO
  • Ferrari F 12 – Ducati V4SP
  • Lamborghini Gallardo LP 560-4 - MV Agusta F4 SENNA
  • MV AUGUSTA F3 ORO
  • DUCATI V4SP
  • MV AGUSTA F4 1000 SENNA

Po celou dobu výstavy je součástí i originální sbírka exponátů

1. Fotografie

2. Modely vozidel – měřítko 1/12

3. Rukavice Michael Shumacher 2003

4. Rukavice Rubens Barrichello 2002 - vítěz Velké ceny USA 2002

5. Rukavice Felipe Massa 2008 – vítěz Velké ceny Bahrajnu 2008

6. Felipe Massa – originální triko Ferrari 2007 GP s certifikátem autenticity a fotografií

7. Triko Ferrari Fila Michael Schumacher

8. Model 1:18 F 2007 Kimi Raikkonen

9. Kšiltovky 4ks – žlutá Kimi Raikonenn + Sebastian Vettel / bílá Singapore Kimi Raikonenn + Sebastian Vettel / 2x červená Michael Schumacher

10.Talíř 2ks – Ristorante Cavallino Maranello ex Felipe Massa / Ristorante Cavallino Maranello ex Jean Alesi

11. Originální kombinéza Andrea Dovizioso, boty Karel Abrahám, rukavice Ducati Corse

12. Originální kombinéza Rubens Barichello 2004 Velká cena San Marina 2004, přilba, boty

13. Kolo F1 Michael Schumacher