Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Společnost

​Vsetín bude mít vlastní plaveckou školu

Středisko volného času Alcedo Vsetín bude od počátku školního roku 2021/2022 provozovat nově zřízenou plaveckou školu poskytující povinnou plaveckou výuku pro základní školy ze vsetínského regionu. Jejích služeb budou moci v případě zájmu využívat i školy mateřské.

Ilustrační foto
Autor: paxabay

Povinný základní plavecký výcvik dětí 1. stupně zajišťovala pro základní školy ze vsetínského regionu po mnoho let příspěvková organizace Plavecká škola Valašské Meziříčí, a to nejen v tomto městě, ale i ve vsetínských městských lázních, kde si pronajímala bazén.

„Od nového školního roku jsme se rozhodli zřídit plaveckou školu jako součást Alceda, což považujeme pro naše školy i školy na území obce s rozšířenou působností Vsetín za výhodné. Alcedo totiž provozuje kroužky plavání a úzce spolupracuje s Plaveckým klubem Vsetín, který se věnuje výkonnostnímu plavání,“ vysvětlil místostarosta pro sport Tomáš Pifka.

Výuku podle něj zajistí zkušení dosavadní lektoři plavecké školy, kteří se stanou zaměstnanci Alceda. Školy by tak žádnou výraznou změnu, kromě názvu poskytovatele, neměly pocítit. „Lektoři navíc nebudou tak závislí pouze na plaveckém výcviku během školního roku, ale budeme moci jejich znalostí využít například i v našich kroužcích či během letních táborů, což přinese nezanedbatelný ekonomický efekt,“ přiblížila přínos ředitelka Alceda Martina Hromadová.

Radnice nyní podniká administrativní kroky vedoucí mimo jiné k povinné registraci nové plavecké školy tak, aby od počátku září mohla začít fungovat.