Nejnovější zprávy: Začala rekonstrukce Čiperovy vily, vznikne zde kulturní a kreativní centrum ​Památník rodáka z Hrachovce kardinála Bauera září novotou

Společnost

Ve Slavičíně udělovali Cenu města. Získal ji biolog Vojtěch Malík

Slavičínský rodák, ochranář, biolog,nadšený fotograf a zakladatel místního spolku Českého svazu ochránců přírody Vojtěch Malík převzal z rukou starosty města Tomáše Chmely ocenění.


Autor: Město Slavičín

Předávání ocenění se konalo v úterý 17. října v Městském muzeu ve Slavičíně. O hudební doprovod se postaralo místní uskupení RetroTet.

Cena města byla udělena za jeho celoživotní přínos v oblasti ochrany přírody, ochranářskou prací s mládeží a také badatelskou činnost. Vojtěch Malík vedl více než 20 let místní ochranářskou buňku, s nadšením organizoval každoroční otvírání studánek, výšlapy do přírody a další aktivity. Ve svém volném času se věnoval monitoringu hnízdění ptáků, výskytu vzácných rostlinných druhů, popularizaci a fotografování přírody.

„Na panu Malíkovi si cením především jeho houževnatosti, poctivosti a skromnosti, ale také odborné erudice, s nimiž přistupoval ke každé práci,“ poznamenal starosta města Tomáš Chmela.

Udělením Ceny města Slavičín se Vojtěch Malík stal aktuálně jediným žijícím nositelem této prestižní prémie. V minulosti byla udělena například obuvníkovi Janu Pivečkovi či akademickému malíři Jaroslavu Jeřábkovi.