Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Kultura

Vánoční dárky ze Srdce Slovácka aneb Šťastné a hradišťské!

Milovníky Slovácka letos čeká spousta zajímavých drobností, které mohou svým blízkým nadělit pod stromečkem. Novinky nabízí Informační centrum v Uherském Hradišti.


Autor: Město Uherské Hradiště

Hradišťské mudrosloví aneb rozumy ze srdce Slovácka

Hledáte drobný dárek, který obdarovaného potěší a zároveň pobaví? Pak doporučujeme útlou brožurku s názvem Hradišťské mudrosloví, která vtipně zachycuje moudra našich předků, stejně jako jazyk, kterým se dříve na Slovácku mluvilo.


mudrosloví.jpeg


Baňky s motivem Srdce Slovácka

Další letošní novinkou na pultu městského informačního centra jsou baňky na vánoční stromeček s uherskohradišťským motivem. Vybrat si můžete hned ze dvou barevných variant. Ať zvolíte červeno - zlatou, nebo modro – stříbrnou kombinaci, nesáhnete vedle.


IMG_E3725.JPG


Stříbrné šperky ze Srdce Slovácka

Srdce každého milovníka Slovácka potěší stříbrné šperky v podobě přívěsku, nebo odznáčku do klopy (pinů) s motivem „Srdce Slovácka“. Stříbrné přívěsky a odznáčky s motivem uherskohradišťského srdíčka jsou v limitované edici opět a naposledy k dostání v prodejně Městského informačního centra Uherské Hradiště. Těší se velkému zájmu, tak si pospěšte, dokud ještě jsou!


pin.jpeg


Hrníčky na espresso

Uherské Hradiště je plné příznivců voňavého espressa. Patříte vy, nebo někdo z vašich blízkých mezi ně? Pak jsou espresso hrníčky s milým městským motivem a výběrová káva k tomu jasnou volbou!


espresso.jpg


Nákrčníky

Mráz umí i ve slunném Uherském Hradišti pěkně štípat. Vybavit se ale můžeme kvalitním nákrčníkem, který nejen, že k vám chlad nepustí, ale navíc zvedne náladu rozvernými obrázky objektů, které ke koloritu města neodmyslitelně patří.


nákrčník.jpeg


Vánoční čokolády

Výborná, čerstvá, voňavá a rozplývající se na jazyku – to je vánoční čokoláda z nedaleké čokoládovny, kterou prodává městské informační centrum. Hlavní ingredience? Hromada lásky, kterou můžete šířit dál! Pokud si na čokoládě hned sami nesmlsnete.


čoko1.jpg


Pleskačky a plechové štamprle

Jen stěží bychom hledali praktičtější dárek pro někoho, kdo si rád s přáteli na cestách zavdá něčím ostřejším. S našimi placatkami a štamprlemi vás kromě jejich obsahu ještě navíc může hřát skutečnost, že jsou ze Srce Slovácka.


DSC04982.JPG


Dárkové sady z Hradiště

Již od loňského roku jsou zakoupení také:

  • modrý hrníček se šohajem a červený hrníček s děvčicou
  • čaje Sonnentor: bylinkový Tady roste radost a ovocný Daj si na žížu
  • vánoční dárkové balení dvou čajů Sonnentor
  • ponožky Když sem šel z Hradišťa: červeno-bílé, modro-bílé a černo-modré ve velikostech 26-41 a 42-46
  • trička
  • zvoneček
  • tužky
  • čepice

V hradišťském íčku v jezuitské koleji na Masarykově náměstí je možné zakoupit také stylové balíčky. Vybrat si můžete z již připravených dárkových balení anebo si balíček nechat naplnit dle svých přání a představ.