Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Společnost

​Valašské Meziříčí zná termíny letošních farmářských trhů

Ani v roce 2022 nepřijdou obyvatelé a návštěvníci Valašského Meziříčí o tradiční farmářské trhy. Kvůli probíhající revitalizaci náměstí se budou konat na I. nádvoří zámku Žerotínů.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

„Oblíbené páteční Farmářské trhy mají v našem městě dlouhou tradici a těší se velké návštěvnosti. Letos počítáme s tím, že jich od května do konce září uspořádáme celkem 10 a lidé si tak opět vyberou z široké nabídky regionálních výrobců,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková. Trhy ještě doplní v termínu 13. května oblíbený Květinový jarmark a 23. září Valašsko-Kysucké koštování podpořené z Fondu malých projektů – Region Bílé Karpaty. „Letos jsme se také shodli na tom, že od prodejců nebudeme vybírat nájemné za pronájem stánků. Vede nás k tomu snaha podpořit lokální producenty a farmáře, které nepříznivě zasáhlo rušení kulturních akcí související s loňskými nařízeními vlády v boji s koronavirem,“ řekl starosta Robert Stržínek.

Termíny Farmářských trhů a řemeslných akcí:

6. a 20. května, 3. a 17. června, 1., 15. a 29. července, 12. a 26. srpna, 9. září

13. května – Květinový jarmark

23. září – Valašsko-Kysucké koštování