Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Společnost

​V Bystřici pod Hostýnem vznikne nové chráněné bydlení pro osm osob

Osm klientů chvalčovského Domova pro osoby se zdravotním postižením Javorník najde svůj nový domov v chráněném bydlení v sousední Bystřici pod Hostýnem.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Chráněné bydlení vznikne rekonstrukcí rodinného domu č. p. 791 včetně přilehlé dvorní budovy a garáže v bystřické Nádražní ulici. Projekt podpoří Zlínský kraj.

„Projekt navazuje na probíhající transformaci Domova pro osoby se zdravotním postižením Javorník ve Chvalčově, který je provozován krajskou příspěvkovou organizací Sociální služby Uherské Hradiště. Právě část klientů chvalčovského zařízení najde v sousední Bystřici v objektu chráněného bydlení svůj nový domov, který jim umožní žít běžným způsobem života, samozřejmě se zajištěním nezbytné podpory a péče ze strany odborného personálu,“ informovala statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast.

„Rekonstrukcí staršího rodinného domu, přilehlé dvorní budovy a garáže zde vzniknou tři domácnosti, včetně zázemí pro personál, pro celkem osm klientů s mentálním a kombinovaným postižením vyžadujícím střední míru podpory. Z toho dvě domácnosti budou bezbariérové,“ doplnil radní Zlínského kraje Zbyněk Fojtíček, který má na starost oblast krajských investic.

Celkové náklady se předpokládají ve výši 17,321 milionu korun, z nich by 4,566 milionu měla pokrýt dotace z Ministerstva práce a sociálních věcí. Začít s rekonstrukcí by se mělo letos v létě, hotovo má být nejpozději příští rok na podzim.