Nejnovější zprávy: Začala rekonstrukce Čiperovy vily, vznikne zde kulturní a kreativní centrum ​Památník rodáka z Hrachovce kardinála Bauera září novotou

Společnost

Užijte si podzimní prázdniny ve třech zámcích na Valašsku

Také letos můžete zpestřit dětem podzimní prázdniny v zámeckých pobočkách Muzea regionu Valašsko. Oblíbené programy s tvořením a zábavou na téma podzim proběhnou ve čtvrtek 26. a pátek 27. října.


Autor: Muzeum regionu Valašska

Zámek Vsetín
Na vsetínském zámku nese akce název Podzimní prázdniny v muzeu. Probíhat bude od 9 do 15 hodin, stejně jako u programů v dalších pobočkách je ale pouze na vás, kdy dorazíte a jak dlouho dobu zde strávíte. Ve výtvarné dílně si budete moci vyrobit dekoraci v podobě dřevěné ryby.
Při pátračce zámeckými výstavami se seznámíte s proměnami řeky Bečvy, historií rybářství, vývojem vztahu člověka k okolním lesům či dnes již zaniklými lesními řemesly. Spousta zábavy nejen pro děti se pak nachází i v dalších návštěvnických prostorách zámku.

Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí
Podzimní prázdniny v krásenském zámku můžete navštívit od 10 do 16 hodin. Na každý den je připravena jiná výtvarná dílna a doprovodný program. Kromě jiného vás čeká setkání s živými ježky a netopýry, ochutnávka čerstvých jablek, poznávání hub, obrázková pátračka se sladkou odměnou a spousta další zábavy pro rodiny s dětmi. I v tomto případě platí, že Vám budou k dispozici všechny návštěvnické prostory zámku po celou dobu konání akce.

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí
Prázdninový program na zámku Lešná se uskuteční ve čtvrtek i pátek od 12 do 16 hodin. Jeho scénář je tentokrát koncipován v duchu sklizně ovoce. V historických pokojích vás čekají kostýmované prohlídky s pohádkovým příběhem ze sadu a také hra se sladkou odměnou. Nebude chybět voňavé pečení, jablíčkové tvoření či ochutnávka tradičních ovocných dobrot. Užijte si tedy příjemnou rodinu zábavu a zároveň poznáte nejen lešenský zámek ale i tradici zpracování ovoce na Valašsku.