Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Kultura

Studenti umělecké fakulty zlínské univerzity vystavují své diplomové práce

Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně otevřela letos už čtvrtý ročník výstavy absolventských prací Diplomky 21. Zájemci na výstavě uvidí magisterské práce studentů z dvanácti ateliérů této umělecké fakulty. Výstava potrvá do 1. října 2021.


Autor: UTB Zlín

„Ať už je to vinou překotných změn, překážek i nečekaných možností pandemického času či neodbytnou potřebou změny samotné, v mnoha případech se letošní diplomové práce na Fakultě multimediálních komunikací odchýlily od tradičních zažitých výstupů,“ uvádí kurátorka výstavy Helena Maňasová Hradská. Studenti volili alternativnější postupy, technologie i zadání, což se odrazilo i na podobě samotné výstavy.

„Fakulta se v této době stává jakousi uměleckou laboratoří. Výstava Diplomky 21 pracuje s metaforou místa, kde se velmi pečlivě a s badatelskou vášní pozoruje každý pohyb, každý nečekaný zvrat. Naším záměrem je ukázat studentskou tvorbu jako výzkum, který nebude spojován se stereotypem pláště a zkumavky, ale s fantazií a náhodou, jakou kreativními nástroji lidského poznání,“ popisuje kurátorka Helena Maňasová Hradská.

Na výstavě jsou k vidění práce 70 studentů z ateliérů Animovaná tvorba, Audiovizuální tvorba, Arts Management, Design obuvi, Design oděvu, Design skla, Digitální design, Grafický design, Produktový design, Prostorová tvorba, Průmyslový design a Reklamní fotografie.

Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně oslaví v příštím roce již 20 let od svého založení. Výstavu Diplomky, na které představuje veřejnosti práce absolventů magisterského studia, chystá pravidelně od roku 2018.

Letošní Diplomky je možné navštívit od neděle 19. září do 1. října 2021 každý den včetně víkendů od 10.00 do 18.00 hodin na Zlínském zámku na adrese Soudní 1. Vstup na výstavu je zdarma.