Nejnovější zprávy: Martina Hešová. Neúnavná zakladatelka mládežnických cimbálovek ve Zlíně Háčkované hračky budou dělat radost v Kroměřížské nemocnici

Společnost

​Skončil Mezinárodní týden turistiky na Valašsku

V minulém týdnu se stal Vsetín centrem milovníků přírody a turistiky, a to díky 31. Mezinárodnímu týdnu turistiky na Valašsku (MTTV). Letošní ročník nabídl účastníkům mimo jiné novinku ve formě možnosti využití cyklotras.


Autor: Město Vsetín

Program letošního ročníku, kterého se zúčastnilo celkem 146 přihlášených účastníků, mezi nimiž bylo i 12 turistů ze Slovenska, odstartoval v sobotu 9. července prezencí a slavnostním zahájením v Domě kultury.

Slavnostně ukončen byl pak ve čtvrtek 14. července v malém sále vsetínského „kulturáku“. „Milí turisti, jsem ráda, že vás po celotýdenních výšlapech vidím všechny zdravé a usměvavé. Vyjít na vrchol hory je hezká věc, ale hlavní je vrátit se ve zdraví domů. To se nám v letošním roce podařilo, nikomu se nic nestalo. Pro představu: celkem jsme všichni za celý týden ušli 9 301 kilometrů, což je stejná vzdálenost, jako z České republiky do Indie. Obdivuji vaši fyzickou kondici i dobrou mysl a těším se na příští ročník. Dobře dojeďte domů a opatrujte se,“ sdělila přítomným milovníkům turistiky během závěrečného ceremoniálu místostarostka Simona Hlaváčová s tím, že ten, kdo absolvoval plný program, měl v nohách 171,5 kilometru.

A kam turisté v rámci uplynulého ročníku zavítali? Podívali se například k obelisku 18. poledníku nad Vesníkem, na Svantovítovu skálu či Ochmelov, do slovenských Strážovských vrchů, k památníkům T. G. Masaryka a Franze Josefa u Valašského Meziříčí, či na Prženské paseky.

„Letos jsme účastníkům nabídli několik zásadních novinek, například možnost obdivovat krásy krajiny ze sedla kola, další novinkou byla možnost načíst jednotlivé trasy v elektronické podobě přímo do chytrého telefonu, čehož hojně využívali zejména mladší účastníci,“ vyjmenoval místostarosta Pavel Bartoň a pokračoval: „Děkuji všem účastníkům a také pořadatelům této úspěšné akce. Závěrem zbývá jen dodat: Ať žije 32. Mezinárodní týden turistiky na Valašsku!“