Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Společnost

Senioři nad 80 let budou mít ve Zlíně MHD zdarma

Od neděle 1. září mají mít senioři nad 80 let bezplatnou přepravu u Dopravní společností Zlín - Otrokovice (DSZO). Rozhodnutí zlínských radních musí ještě schválit zastupitelstva Zlína a Otrokovic.


Autor: DSZO

„Tento krok je součástí naší dlouhodobé snahy zlepšit kvalitu života starších obyvatel a podpořit jejich mobilitu a nezávislost. Senioři, kteří dosáhnou věku 80 let, tak dostanou možnost cestovat po Zlíně a Otrokovicích zdarma, což jim umožní snadnější přístup k lékařským službám, společenským aktivitám a dalším potřebným zařízením,“ zdůvodnil primátor Jiří Korec s tím, že osvobození této kategorie seniorů od jízdného zavedla i některá jiná města.

„Jsme rádi, že můžeme našim seniorům nabídnout tento významný benefit. Věříme, že bezplatná přeprava pomůže zlepšit jejich každodenní život a umožní jim aktivnější účast na společenském životě,“ zdůraznil Jiří Korec. Dodal, že senioři od 80 let se budou v případě kontroly v MHD prokazovat pouze průkazem totožnosti.

Osvobození od plateb představuje podle odhadů snížení ročních příjmů DSZO o přibližně 2 až 2,5 milionu korun. Pro statutární město Zlín a město Otrokovice tak bude každoroční kompenzace MHD navýšena o příslušný poměr této částky.

V Otrokovicích panuje nad chystanými výhodami dlouhodobá shoda. „Starší občané mají často omezené možnosti přepravy, přesto by chtěli zůstat aktivní a to, co je v jejich silách, si obstarat sami. Dostupnost městské hromadné dopravy může být v tomto ohledu klíčová. Věříme, že náš společný krok se Zlínem míří správným směrem a perfektně zapadá do koncepce starostlivosti sousedních měst o zranitelné skupiny obyvatel,“ komentovala připravovanou službu starostka Otrokovic Hana Večerková.