Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Společnost

Senior taxi využívají stále častěji obyvatelé z okrajových částí Kroměříže

​Více najetých kilometrů a zvyšující se počet výjezdů, takový je trend využívání Senior taxi. Služba je určena lidem starším 65 let nebo zdravotně postiženým s trvalým bydlištěm v Kroměříži a jejích místních částech.


Autor: Město Kroměříž

„Senior taxi momentálně hodně jezdí do vzdálenějších lokalit města a do místních částí Kroměříže, což naplňuje smysl této služby. Počet jízd každodenně odpovídá maximálnímu využívání, což mě těší,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka.

Za první polovinu roku Senior taxi najelo 8187 kilometrů, meziročně zhruba o 100 kilometrů více. Asi o deset přibylo výjezdů. Lidé si Senior taxi, které funguje od roku 2017, objednávají na telefonním čísle 601 086 101. Vozidlo je v provozu ve všední dny od 6:30 do 15:00, tedy v čase, který klienti preferují. „Lidé Senior taxi využívají zejména na cesty k lékaři, na rehabilitace nebo na nákupy,“ popsala Dagmar Klučková, ředitelka městské příspěvkové organizace Sociální služby města Kroměříže, která Senior taxi provozuje.

Cena za jednu jízdu v rámci Kroměříže a místních částí města je maximálně 30 korun. Platí od dubna 2020 s tím, že se jedná o cenu za jednu jízdu. „Může jet tedy i více seniorů současně a všichni dohromady platí jen 30 korun. Cena za jízdu zůstává již několik let stejná, i když se zvýšily náklady na provoz Senior taxi, dražší je například nafta či servis automobilu,“ upozornil vedoucí radničního odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovan Klabal.