Nejnovější zprávy: "Tohle dělal ne tesař, ale Mistr tesař," říká o práci starých mistrů Martin Šrámek Strážníci vyvedli z koupaliště Bajda neukázněné návštěvníky

Společnost

Porodnice ve Valašském Meziříčí zve budoucí maminky na Den otevřených dveří

​Den otevřených dveří gynekologicko - porodního a novorozeneckého oddělení pořádá v úterý 24. října od 14 do 18 hodin pořádá Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí. Akce je otevřena pro zájemce z řad maminek, budoucích rodiček a široké veřejnosti.


Autor: Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

„Od našich lékařů, porodních asistentek a dalších zdravotníků či vystavovatelů se zde dozvíte bližší informace o našich odděleních, porodu a přípravy na něj. Součástí dne otevřených dveří je i prohlídka porodního sálu, která je vždy mezi budoucími rodičky vyhledávaná,“říká staniční sestra gynekologicko-porodního oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí Andrea Dočkalová.

Po celé odpoledne je navíc možnost bezplatného 3D ultrazvukového vyšetření budoucích rodiček od 22. týdne do 28. týdne těhotenství.

„Budoucí rodiče, ale i ostatní veřejnost, se mohou seznámit s prostory nemocnice, s vybavením jednotlivých pokojů, porodního sálu nebo našim personálem, který je bude provázet jejich pobytem v naší porodnici. Maminky, které se rozhodnout u nás rodit tak půjdou již do známého prostředí a budou vědět, co je čeká,“ vysvětlila Andrea Dočkalová.

Novinkou letošního ročníku je profesionální fotokoutek pro budoucí rodičky včetně jejich doprovodů. To vše zdarma a stiskem fotografií na místě. Na všechny přítomné čeká i malý dáreček, který si následně odnesou s sebou pro své miminko.

Další novinkou je tejpování rodiček, které bude taktéž pro návštěvníků zcela bez poplatku. „Novorozenecké oddělení si pro přítomné připravilo přednášku na téma „Zázrak kojení“, kterou je možné vyslechnout a zhlédnout v jídelně nemocnice za účasti laktační poradkyně,“doplňuje staniční sestra novorozeneckého oddělení, Kateřina Frkalová.

„Jsme otevřeni nejen klientkám z Valašského Meziříčí a blízkého okolí, ale i ženám ze vzdálenějších míst, jako je Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm, Bystřice pod Hostýnem, Hranice na Moravě, Rožnov pod Radhoštěm, které k nám jezdí opakovaně rodit. Tímto bychom všem rodičkám chtěli poděkovat za důvěru a pozvat právě i budoucí maminky, aby na vlastní oči zhlédly samotné prostory a získaly odpovědi na otázky, které je zajímají“, uzavřela Andrea Dočkalová.