Nejnovější zprávy: Martina Hešová. Neúnavná zakladatelka mládežnických cimbálovek ve Zlíně Háčkované hračky budou dělat radost v Kroměřížské nemocnici

Společnost

Otrokovice očima místních umělců nabízí kalendář města na rok 2024

Výtvarná díla zachycující Otrokovice v nejrůznějších podobách přináší nový nástěnný kalendář města pro rok 2024. Pod názvem „Město barev Otrokovice“ v něm lidé objeví jedinečný rukopis místních umělců.


Autor: Město Otrokovice

Kalendář Otrokovic na rok 2024 bude pro veřejnost k dostání od neděle 24. září, kdy jej slavnostně pokřtí představitelé města na Michalské pouti v parku před Společenským domem na Baťově.

Malby, grafiky, kresby i ilustrace zdobí jednotlivé stránky kalendáře, který pro město již řadu let vydává Otrokovická BESEDA. „Už v lednu jsme oslovili veřejnost, amatéry i profesionály, sdružené i neorganizované, s žádostí o dodání grafických prací znázorňujících známá, ale i nepoznaná místa Otrokovic, přírodní zákoutí v létě či v zimě nebo zachycujících život v našem městě,“ upřesnil jednatel Otrokovické Besedy Filip Pastuszek. Do výzvy se tak mohl zapojit každý, kdo splnil podmínku dodat výtvarné dílo s motivem Otrokovic. Na stránkách kalendáře se nakonec objeví reprodukce uměleckých děl deseti autorů. Komise složená ze zástupců města a Otrokovické BESEDY vybrala nevšední pohledy na město Kateřiny Kláry Budíkové, Jiřího Holuba, Kamila Koláčka, Ivany Kotáskové, Martiny Liškové, Jany Lukášové, Radko Pavlackého, Emila Slámy, Jany Svobodové a Hany Žůrkové. Koláž na titulní stránku vytvořila a grafické zpracování kalendáře zajistila Jolana Shejbalová.

„V nástěnném kalendáři města se snažíme přinášet každým rokem jiný pohled na Otrokovice. V uplynulých letech to byly například sakrální památky, sport, kultura i příroda. Letošní kalendář je pro mě jako pohlazení na duši. Výtvarná díla místních umělců nám dávají prostor zastavit se nad jednotlivými obrázky a načerpat jejich atmosféru. Každý je trochu jiný, stejně jako jejich autoři. Věřím, že si najde své příznivce, kterým doma udělá radost. Společně jej pokřtíme v 16 hodin při nedělní Michalské pouti, kam srdečně zveme širokou veřejnost, stejně jako na sobotní Otrokovický Michalfest,“ pozvala na akce města starostka Otrokovic Hana Večerková.

Kalendář „Město barev Otrokovice“ bude v prodeji za 150 korun. Návštěvníci Michalské poutě si jej mohou koupit už v den slavnostního křtu, v neděli 24. září v parku před Společenským domem na Baťově. V dalších dnech bude k dostání v Turistickém informačním centru v přízemí Otrokovické Besedy.