Nejnovější zprávy: Opilý mladík bez papírů řídil BMW, srazil motorku a ujel Ve Vsetíně začíná přestavba "křižovatky smrti"

Společnost

​Nový pumptrack ve Vsetíně za průmyslovkou je v provozu

Na místě bývalých antukových kurtů u budovy průmyslovky ve Vsetíně Pod Pecníkem je v provozu nový pumptrackový okruh.


Autor: Město Vsetín

„Pumptracková dráha je vymodelována tak, aby na ní mohla jezdit co nejširší skupina uživatelů. U dráhy byl vybudován také nový mobiliář, včetně lavičky, cyklostojanu a odpadkového koše,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička s tím, že vybudování sportoviště vyšlo městskou kasu na 2 miliony korun bez DPH.“

V rámci realizace pumptracku došlo k opravě zpevněných ploch za střídačkami hokejbalového hřiště, stávající oplocení plochy bylo odstraněno a nahrazeno novým. Nejpodstatnější částí stavby bylo vybudování samotného oválu, jenž tvoří terénní vlny a klopené zatáčky s asfaltovým povrchem.

Pumptracková dráha je určena hlavně pro cyklisty, ale i pro koloběžkáře či skateboardisty, a lze ji projíždět bez šlapání či odrážení. Princip jízdy totiž spočívá v tom, že k udržení a dokonce zvyšování rychlosti je využíváno přenosu těžiště v předozadním směru, tak zvané pumpování. Tyto dráhy jsou oblíbené především u dětí a mládeže, jsou poměrně bezpečné, a zvyšují jistotu ovládání sportovního náčiní.

Slavnostní otevření pumptracku se zábavným programem město plánuje uspořádat počátkem září.