Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Společnost

Namísto majálesu zlínští vysokoškoláci vyhlásili sbírku na novou alej v Napajedlech

Vysokoškoláci ani letos neuskuteční oblíbený majáles. Namísto tradiční studentské slavnosti podpoří výsadbu aleje v Napajedlech. Vyhlásili proto sbírku.


Autor: UTB Zlín

Sbírka nese název Nejdu na Majáles a potrvá až do konce května.

„Je nám líto, že Majáles neproběhne v tradiční podobě, ale nechceme jen tak sedět a nic nedělat. Rozhodli jsme se udělat něco, díky čemu bude svět okolo nás zase o něco hezčí,“ přibližuje studentka Alice Hanke, manažerka akce.

Studentská unie akci pořádá společně s Nadací Partnerství, která je partnerem celé sbírky, a městem Napajedla, kde se alej vysadí na podzim. Do sbírky se může zapojit i široká veřejnost, a to na webovém portálu www.majales.sebou.cz, kde si mohou lidé koupit strom a výsadbu tak podpořit.

„Vzhledem k tomu, že Majáles stále spojuje lidi, může si stromek zakoupit i vytvořená skupina a nechat si jej označit kartičkou, která nám všem připomene, že vše lze zvládnout společně,“ říkají organizátoři akce.

„Už druhý akademický rok je pandemií značně poznamenán, studenti se téměř nepotkávají a samotného mě to netěší. Jsem proto velmi rád, že studenti drží i v těchto chvílích při sobě a snaží se takto zlepšit životní prostředí. Patří jim za to velký dík,“ uvedl rektor univerzity Vladimír Sedlařík.

Informace najdou zájemci také na sociálních sítích Studentské unie.

Studentská unie UTB je nezisková organizace, která vznikla v roce 2005. Sdružuje studenty jako partu nadšenců, kteří vyměnili svůj volný čas za vylepšení volného času ostatních. Studenti se podílejí na nejrůznějších projektech, které obohacují život nejen studentům, ale i široké veřejnosti města Zlína. Pod jejich taktovkou tak vznikají projekty jako Mezinárodní den studentstva, Reprezentační ples UTB, či méně oficiální Vítání prváků, Antiples nebo právě Majáles.