Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Společnost

​Milovníci výšlapů míří na Vsetín. Ve čtvrtek začíná Týden turistiky na Valašsku

Mezinárodní týden turistiky na Valašsku (MTTV) má před sebou už 33. ročník. Na turisty čekají trasy v okolí Vsetína, Rožnova pod Radhoštěm a zamíří také na Horní Vsacko. Akce se uskuteční od 11. do14. července.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

„V letošním roce jsme si pro účastníky připravili opět několik novinek. Na základě přání turistů jsme zkrátili zážitkové trasy maximálně do délky 10 kilometrů, aby na nich měli dostatek prostoru vychutnat si krásy naší krajiny. Zážitkové trasy doplní ty tradiční turistické o délkách 20 až 30 kilometrů. Nově jsme také rozšířili možnosti ubytování. Využít lze domov mládeže Kostka školy, Domov mládeže a tělocvičnu strojnické průmyslovky nebo prostor KČT Slovan určený pro uzavřenou skupinu šesti až osmi osob,“ informoval místostarosta Petr Kudlík s tím, že zájemci o účast se v tuto chvíli již nemohou registrovat předem, ale až ve čtvrtek 11. července od 9 do 20 hodin v místě prezence, kterým je velká zasedací místnost v první patře budovy radnice na Svárově.

„Slavnostně celou akci zahájíme tentýž den v 19 hodin na Dolním náměstí koncertem kapely Dareband, od 21.30 hodin se tamtéž mohou účastníci těšit na letní kino, které promítne film Aristokratka ve varu. V případě nepřízně počasí se koncert Darebandu uskuteční v malém sále Domu kultury, letní kino bude zrušeno,“ doplnila jedna z pořadatelek Lenka Kováčová.

A kam vlastně turisté v rámci 33. ročníku MTTV zavítají? Již v den prezence se vypraví na krátkou trasu do semetínského arboreta. O den později je čeká výšlap do okolí Rožnova pod Radhoštěm, během nějž navštíví například rozhlednu na Velkém Javorníku. V sobotu 13. července zamíří na Horní Vsacko a podívají se třeba na Soláň či rozhlednu Miloňová. Nedělní program má cíl v Janišově, kde bude možné si opéct špekáčky.

Podrobněji se o Mezinárodním týdnu turistiky na Valašsku dozvíte na webových stránkách www.mestovsetin.cz/tyden-turistiky nebo facebookovém profilu www.facebook.com/mttv.vsetin