Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Kultura

Mažoretky míří do Otrokovic. Mistrovství Moravy a Slezska startuje v sobotu

Mažoretky ovládnou Baťov. Divácky atraktivní podívaná se uskuteční v sobotu 25. května 2024 v ulici Ml. Stavbařů a ve sportovní hale Střední průmyslové školy Otrokovice.

Ilustrační foto
Autor: Pixabay

Mistrovství Moravy a Slezska pořádá Klub společenských tanců Aleše a Dany Mědílkových. „Jedná se o postupovou soutěž v rámci Národního šampionátu mažoretkových skupin ČR. Vybrané soubory postupují na Mistrovství ČR konané ve dnech 15. - 16. června 2024 v Poděbradech,“ sdělila Dana Mědílková, vedoucí organizačního štábu.

První část soutěže bude zahájena v sobotu v 10 hodin dopoledne v ulici Ml. Stavbařů pochodovým defilé. V odpoledních hodinách se mažoretky přesunou do sportovní haly na Štěrkovišti, kde se bude od 14 hod. do večera soutěžit v pódiových formacích. Soutěže se zúčastní přibližně 500 soutěžících ve věku od 4 do 25 let, jejichž skupiny se probojovaly z oblastních kol.

„Díky dobrým podmínkám, které město poskytuje, se do Otrokovic pravidelně vracíme. Celá soutěž je krásnou kulturní a společenskou akcí pro veřejnost, děti a mládež, pro zdravý pohyb a rozvoj estetického vnímání. Srdečně zveme širokou veřejnost, aby se přišla podívat a podpořit soutěžící,“ pozvala na sobotní akci Dana Mědílková.