Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Společnost

​Manželé Kašlíkovi z Otrokovic oslavili diamantovou svatbu

Před šedesáti lety si řekli své ano a dnes je jejich manželství jako vybroušený drahokam. Diamantovou svatbu oslavili manželé Kašlíkovi na oddělení Fialka SENIORu Otrokovice.


Autor: Město Otrokovice

U příležitosti připomenutí šedesáti let společného života přichystaly pečovatelky otrokovického SEIORu manželům Kašlíkovým oslavu, na které nechyběl dort, slavnostní přípitek ani hudba pro společný tanec.

„Některé páry nám mohou být vzorem v tom, jak projít radostmi i strastmi, porozuměním i polaritami. Jsme moc rádi, že právě u nás jsme mohli tak krásné výročí oslavit," sdělila sociální pracovnice otrokovického SENIORu Eva Tvrdoňová, poté co manželům popřála především pevné zdraví. Eliška a Květoslav Kašlíkovi se brali v květnu roku 1964, a pokud se jich zeptáte, jaký mají recept na dlouhotrvající manželství, odpoví shodně: „Láska, tolerance, vzájemný vztah a zdraví.“.

„Pro klienty v pobytových službách máme k dispozici po celý rok 160 lůžek, přesto v každé budově SENIORu je jen jeden manželský pár. Výročí svateb, podobné tomu, které slaví paní Eliška a pan Květoslav, jsou tak u nás spíše vzácností," zmínil Zdeněk Mikel, ředitel SENIORu.

O důvody k veselí ale na SENIORu není nouze. „Každý měsíc pořádáme jubilejní narozeninové oslavy klientů. Přichystáme jim prostředí, program a společně narozeniny oslavíme," uzavřela pečovatelka Jana Marčíková.