Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Společnost

Luhačovické lázně využívají ve fyzioterapii virtuální realitu


Autor: Lázeňský hotel Miramare

Lázně Luhačovice jdou s dobou. Od začátku letošního roku odstartovaly projekt, který se zabývá využitím virtuální reality během rehabilitace.

Rehabilitace ve virtuální realitě nabývá v poslední době stále většího významu. Pomocí speciálních brýlí s trojrozměrnou technologií je pacient veden ke správnému provedení cviků a díky herním principům dochází k většímu počtu opakování, což výsledky rehabilitace ještě zlepšuje.

„Nepřetržitá zpětná vazba mezi pacientem a terapeutem motivuje k navýšení intenzity i kvality provedení cviků,“ informovaly lázně v aktuálním vydání Lázeňských listů.

Velkým přínosem je například posunutí vnímání prahu bolesti, senzoricky podnětné prostředí virtuálního světa či vizualizace požadovaných úkonů.

„Metoda rehabilitace ve virtuální realitě nyní prožívá bouřlivý rozvoj a vedle softwarových modulů vhodných k rehabilitaci pohybového ústrojí a chronických bolestí pohybového ústrojí je vhodná i pro dechovou rehabilitaci, na kterou se snažíme zaměřit,“ dodaly Lázně Luhačovice.