Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Společnost

Karolinka plánuje v centru města výstavbu nových bytů pro mladé rodiny

Město Karolinka připravuje výstavbu až 14 bytových jednotek nad stávající budovou Jednoty v centru města. Radnice chce zlepšit bytovou situaci ve městě a přilákat do města mladé rodiny. Kromě toho má záměr architektonicky sjednotit centrum města.


Autor: Město Karolinka

"Nové byty, které se budou skládat z různých kategorií od 1+KK do 3+1. Doufám, že pomohou zvrátit dlouhodobý nepříznivý trend odlivu mladých lidí z našeho města. Současně tím uspokojíme žadatele o městské nájemní byty a přilákáme nové, především mladé lidi a rodiny," vysvětlil starosta města Libor Ptáček.

Aktuálně město eviduje desítky žádostí o přidělení nájemního bytu. Plánovaná výstavba reaguje na strategický rozvojový plán města a jeho dotazníkové šetření, kdy občané označili dostupné bydlení a více bytů pro rodiny s dětmi za jeden z nejpalčivějších problémů.

"Jsme teprve na začátku. Požádali jsme o dotaci na zpracování projektové dokumentace a spolupracujeme s renomovanou architektonickou kanceláří na architektonické studii. Prvotní návrhy slibují, že objekt esteticky doplní centrum Karolinky a stane se jejím charakteristickým rysem," doplnil informace radní pro investice a rozvoj města Vlastimil Rapant. "Pokud půjde vše podle plánu, požádáme příští rok o dotační podporu na samotnou výstavbu. V ideálním případě by mohla výstavba začít již v roce 2025."

Celý projekt je podle jeho slov podporován z národního plánu obnovy, který Karolince garantuje příznivé finanční podmínky. Při předpokládané investici 62 mil. korun totiž počítají s dotačním titulem ve výši 40 procent. Přičemž ani zbylé finance městskou kasu příliš nezatíží. Vedení města předpokládá požádat o zvýhodněný úvěr, který garantuje pokrýt 90 procent výdajů.

Záměr výstavby bytů v centru města chce vedení radnice nejdříve představit obyvatelům Karolinky. „O projektu budeme občany podrobněji informovat v následujících měsících. Plánujeme uspořádat besedu, kde představíme projekt a zjistíme preference zájemců o nové byty," uzavřel starosta Libor Ptáček.