Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Kultura

​Hvězdy na Chodníku slávy ve Zlíně odhalili Tatiana Dyková a Petr a Matěj Formanovi

Tři nové hvězdy přibyly v úterý 4. června na Chodníku slávy před Velkým kinem ve Zlíně. Jejich novými majiteli jsou herečka Tatiana Dyková a herci Petr a Matěj Formanovi.


Autor: Zlín Film Festival

40., 41. i 42. hvězda na zlínském Chodníku slávy mají své nové majitele. Za svou hereckou kariéru, která sahá až do jejich dětských let, byli ocenění Tatiana Dyková, Petr Forman a Matěj Forman.

Tatiana Dyková před kamerou poprvé stála už v 15 letech. „Nyní patří k nejvýraznějším osobnostem českého filmu. Za hlavní ženskou roli ve filmu Bohdana Slámy Štěstí získala v roce 2005 Českého lva, nominována byla i letos za vedlejší roli maminky ve filmu Bratři,“ řekla umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu Markéta Pášmová.

Bratři Petr a Matěj Formanovi se na plátně objevili již jako osmiměsíční miminka. Jejich nejslavnějšími společným rolemi jsou pak sourozenci z trilogie o rodině Homolků. „Hvězda na Chodníku slávy bude pro oba bratry také předčasným dárkem k jejich srpnovým šedesátým narozeninám,“ doplnila Markéta Pášmová.

Ocenění v podobě hvězd je udělováno osobnostem, které svou filmovou kariéru zahájily ve velmi mladém věku. Projekt společně připravují Zlín Film Festival a Nadační fond Kapka naděje už od roku 2006.