Nejnovější zprávy: Opilý mladík bez papírů řídil BMW, srazil motorku a ujel Ve Vsetíně začíná přestavba "křižovatky smrti"

Aktuálně

Cyklisté ocení nové nájezdy u lávky přes Dřevnici u soutoku s Moravou

Bezpečné a pohodlné nájezdové rampy má nově lávka přes řeku Dřevnici v Otrokovicích. Hojně využívané poslední přemostění Dřevnice před soutokem s Moravou využijí stovky projíždějících cyklistů.


Autor: Město Otrokovice

Původní příkré nájezdní plochy byly značnou komplikací v pohodlném přechodu přes lávku. Dětem museli pomáhat s koly rodiče a i senioři s těžkými elektrokoly se dostávali do nelehké situace. Tyto skutečnosti vedly otrokovické radní k investici ve výši 800 tisíc korun, která by situaci vyřešila.

„Celé Otrokovice jsou protkány sítí cyklostezek a rozvoj cyklodopravy vnímáme za vysoce potřebný. O to víc nám vadila skutečnost, že na trase jedné z hlavních páteřních tras musí cyklisté překonávat takovou překážku. Oproti původním úzkým kovovým ližinám mohou cyklisté nově využít pohodlný široký nájezd, který je zhotoven z pozinkované oceli,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková s tím, že několik let byla v těchto místech zvažována zcela nová lávka.

Vzhledem k majetkovým poměrům v lokalitě by na ni občané ale čekali ještě řadu let. Radní se proto rozhodli pro rychlé a efektivní řešení. „V rámci rekonstrukce proběhla i výměna podlahové konstrukce lávky, která je zhotovena z hraněného řeziva, které je impregnováno tlakovou impregnací. Příčné dřevěné podlahové nosníky byly uloženy na nosnou ocelovou část konstrukce mostu. Podélné ocelové prvky konstrukce byly zbaveny koroze a opatřeny ochranným antikorozním nátěrem,“ doplnil Jiří Andrlík z odboru rozvoje města.