Nejnovější zprávy: Zlín miluje letní kino. Promítat se bude hned na semi místech Masters of Rock ve Vizovicích slaví už 20 let

Společnost

​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Do Obchodního domu Zlín se pro velký úspěch vrací Výstava a herna plná kostek Lego®, která byla hitem minulého léta. Návštěvníkům se otevře v pondělí 24. června a bude přístupná až do 31. srpna.


Autor: Obchodní dům Zlín

„Hernu jsme připravili především pro děti, ale věříme, že opět potěší i dospělé. Kostek na hraní i vystavených exponátů z jedné z největších soukromých sbírek ze Slovenska je tolik, že zaplní celý kamion. Máme jich tady čtvrt milionu,“ říká manažerka Obchodního domu Soňa Ondřejová.

Herna bude opět v nejvyšším, desátém podlaží Obchodního domu v Galerii Desítka, kde se obvykle konají výstavy, oslavy nebo firemní akce. Milovníci Lega si tu mohou pohrát s kostkami všech velikostí: od nejmenších stavebnic až po velké Fun blocky, ze kterých se dají budovat domy nebo hradby. V herně budou i kreativní stolky pro práci s menšími kostičkami a mozaikami, bazének plný dupla včetně vláčků a autíček nebo velké figuríny, které se dají s pomocí kostiček barevně „oblékat“. Děti pobaví i graffiti stěna nebo lovení krokodýlů.

Součástí herny bude i výstava stavebnic a zajímavých sběratelských kuriozit, část bude vystavena v obchodní pasáži v přízemí. Návštěvníci mohou v jedenácti vitrínách obdivovat například výjevy ze Star Wars, Pirátů z Karibiku či seriálu Friends, městečko, hrad, staveniště či lunapark. Z kuriozit bude k vidění sova z Harryho Pottera, globus celý z kostiček nebo Orient Express.

Ve vitrínách bude navíc ukryto několik Lego figurek kašpárka. Kdo je objeví, může se zapojit do soutěže o hodnotné ceny včetně tří výletů do německého Legolandu.

Součástí Galerie Desítka je i kavárna s venkovní terasou, kde si mohou návštěvníci zpříjemnit den posezením u šálku kávy či dezertu s mimořádným výhledem na centrum Zlína.

Výstava i s kavárnou bude otevřená denně od 10:00 do 18:00.

Tato akce není sponzorována ani provozována společností LEGO Group.