Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Kultura

Cestující zlínské MHD si dnes užijí koncerty přímo v trolejbusech

Zlínem dnes projíždí BUSFEST - hudební festival v trolejbusech MHD. V pořadí 13. ročník netradičního festivalu má tentokrát podtitul „Pojízdná ZOO”. Návštěvníci se koncertů mohou zúčastnit hned ve třech trolejbusových linkách.

Jednodenní festival BUSFEST pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací (FMK) Univerzity Tomáše Bati v rámci předmětu Komunikační agentura. Kromě tří koncertů, které se odehrají tradičně v jedoucích trolejbusech, návštěvníky čeká také doprovodný program a občerstvení v areálu festivalu na zlínské trolejbusové točně pod Sportovní halou. Doprovodný program začíná v 15.00 hodin odpoledne a první party busy se rozjedou úderem 18.00 hodiny.

„Pestrost letošních interpretů je opravdu obrovská. Návštěvníky rozvíří DJské duo Malalata ze slovenského projektu, který spojuje balkan beats, romskou muziku a karibské reggae. Těšit se mohou ale také na zvuky undergroundu a garage rocku od pardubické kapely The May Revolution nebo na drum’n’bass sety od DJ Smaie. Ty budou to pravé ořechové pro opravdové fanoušky EDM stylu,” uvedl Tomáš Denk, manažer festivalu.

S koncerty si také návštěvníci vychutnají vyhlídkovou jízdu Zlínem, kterou mohou zakončit na afterparty od půl desáté večer, na níž je zaveze poslední party bus. Vstupenky, kterých je pouze limitované množství, mohou zájemci zakoupit přes webovou stránku shorturl.at/muLV5 nebo na místě v den festivalu.