Nejnovější zprávy: Zlín dětem nabídne trochu jiný cirkus V Uherskohradišťské nemocnici se letos narodilo už 560 dětí

Společnost

​Zoo Zlín se v roce 2020 stala pátým nejnavštěvovanějším turistickým místem v Česku

Loňský rok zaznamenala zlínská ZOO řadu úspěchů. Navzdory pandemii, která brány zahrady uzavřela na dlouhé čtyři měsíce, přišlo hned několik chovatelských úspěchů nebo otevření nového výběhu B pro slony africké v Karibuni.


Autor: Zoo Zlín

Do zoo v roce 2021 zavítalo celkem 506 230 návštěvníků, o čtvrtinu méně než v rekordním roce 2019. V celostátním měřítku však dosažená návštěvnost přinesla dosavadní nejlepší výsledek, Zoo Zlín se v roce 2020 stala pátou nejoblíbenější turistickou destinací České republiky.

Zlínská zoo již několik let patří k turistickým cílům se stabilně velmi vysokou návštěvností. „Od roku 2003 jsme nepřetržitě jedničkou Zlínského kraje, podesáté za sebou jsme také obhájili pozici druhé nejvyhledávanější české zoo. Dlouhodobě se umísťujeme mezi desítkou nejnavštěvovanějších míst České republiky, z pátého místa za rok 2020 máme velkou radost,“ přiblížila úspěchy zlínské zoo Romana Bujáčková, vedoucí oddělení marketingu.

Zahrada v roce 2020 přivítala více než půl milionu lidí, návštěvnost v červenci v počtu 150 000 osob znamenala přepsání historických návštěvních tabulek v daném měsíci. „Naše velké poděkování patří především všem návštěvníkům. Svou přízní, návštěvou ale i finanční podporou prostřednictvím sponzorských darů nebo nákupy na e-shopu nám dali najevo, jak moc mají zlínskou zoo rádi, jak moc je pro ně důležitá. Hluboce si této podpory a zájmu vážíme, je to pro nás největší ocenění naší snahy, práce a úsilí o rozvoj zlínské zoo,“ vyzdvihla dlouhodobou podporu návštěvníků Romana Bujáčková.

I když se Zoo Zlín musela v roce 2020 vypořádat s finanční ztrátou ve výši 16 milionů, dokázala pro návštěvníky připravit hned několik novinek. Kromě již zmiňovaného výběhu B pro slony africké v Karibuni to byla také průchozí expozice pelikánů australských, africká vyhlídka s možností krmení žiraf nebo letní expozice pro kapybary.

„Díky zajištění investičního úvěru můžeme letos opětovně rozběhnout dva projekty, které jsme v souvislosti s pandemii covidu museli pozastavit. Tím prvním je nová expozice Jaguar Trek, která vznikne ve svahu pod tropickou halou Yucatan a představí jaguáry, největší kočkovité šelmy Jižní Ameriky. Druhým je realizace chovného zařízení pro slony africké v rámci projektu Karibuni. Chystáme také novou expozici pro želvy a damany v africké oblasti zoo,“ přiblížila Romana Bujáčková.