Nejnovější zprávy: Otrokovice plánují na čtvrtek další zásah proti komárům Starý dobrý western láká milovníky country hudby na Bystřičku

Policie & Hasiči

Zloděj kol byl velmi rychlý. Hned po krádeži bicykl přestavil a přestříkal

​Pouhých několik hodin po krádeži jízdního kola zadrželi zlínští kriminalisté čtyřiadvacetiletého zloděje i s kontrabandem. Kolo už ale zkušený chmaták stihl předělat.


Autor: Policie ČR

Zloděj s mnohaletými zkušenostmi ve svém oboru stihl kolo ve velmi krátkém čase znehodnotit přestříkáním na jinou barvu a celkově upravit tak, aby bylo na první pohled k nepoznání.

Že zmizelo jízdní kolo v ceně kolem deseti tisíc korun z chodby bytového domu ve Zlíně, zjistil jeho jednadvacetiletý majitel v pondělí kolem dvacáté hodiny. Protože mu bylo jasné, že čas hraje v tomto případě nemalou roli, zmizení kola ihned oznámil na policii.

Zlínští policisté začali ještě týž večer na případu pracovat společně s kriminalisty. A hned následující den odpoledne přišla šťastná zpráva. Za pomoci kamerových záznamů odhalili nejprve totožnost pachatele, poté objevili i jeho samotného a následně i již upravené jízdní kolo. Je velmi pravděpodobné, že v dalších dnech už by kolo k nalezení nebylo, protože by ho zloděj co nejdříve zpeněžil.

Čtyřiatřicetiletého muže i s jízdním kolem převezli na policejní oddělení k výslechu a dalším úkonům trestního řízení. Čtyřiadvacetkrát trestaný muž, kterého z posledního výkonu trestu propustili v červenci loňského roku, se k odcizení i k úpravě kola přiznal. Za krádež mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.