Nejnovější zprávy: Rožnov pod Radhoštěm připravuje moravsko-slovenskou kuchařku receptů pro školy Tři desítky lidí ze Zlínského kraje bojují s kovidem. Hejtmanství nabádá k očkování

Aktuálně

​Zlínský bazén „pětadvacítka“ už září novotou

Hotovo. Památkově chráněný objekt městských lázní je po kompletní rekonstrukci. Závěrečnou osmou etapou oprav vnitřních prostor byla završena několikaletá práce této městské společnosti. Práce na „pětadvacítce“ trvaly čtyři měsíce.


Autor: Město Zlín

„Mezi zásadní novinky patří například zvětšení bazénu. Šlo sice pouze o dva centimetry, ale díky této změně splňuje bazén požadavky mezinárodní plavecké federace FINA. Pokud by zde například padl plavecký rekord, může být oficiálně uznán,“ prozradil primátor města Jiří Korec. Parametry dle federace FINA nově splňují i startovní bloky. Velké změny se týkají i akustiky.

„Na balkónu nad stropem vznikla krásná vlna. Díky instalaci akustických a pohltivých panelů na stěny a stropy dojde k výraznému zlepšení akustiky. To by měly ocenit návštěvnici, trenéři, ale i plavčíci. Těším se, že si bazén vyzkouším,“ uvedla náměstkyně primátora Kateřina Francová.

Součástí rekonstrukce byly nové instalace vzduchotechniky, obkladů, dlažeb a elektroinstalace včetně osvětlení haly. Došlo také k částečnému repasování potrubních rozvodů a bazénové technologie.

Dle primátora patří velké zásluhy za realizaci této akce jednak řediteli STEZY Lubomíru Matouškovi ale také společnosti Centroprojekt Zlín, která městu zcela mimořádně umožnila úhradu rekonstrukce ve dvou splátkách. Město Zlín tak nemuselo navyšovat rozpočet a činit další administrativní kroky, které mohly rekonstrukci oddálit a prodražit. Cena díla činila 31,1 milionů korun. Budoucím záměrem města je doplnění areálu zimních lázní o zábavně-relaxační část, čímž by z lázní vznikl ucelený komplex služeb pro veřejnost, jaký nabízí aquaparky. Konkrétně se uvažuje například o protiproudu, masážních lavicích, dětském zábavném bazénku a to přístavbou a rekonstrukcí venkovního bazénu.