Nejnovější zprávy: Zlín dětem nabídne trochu jiný cirkus V Uherskohradišťské nemocnici se letos narodilo už 560 dětí

Společnost

​Zlíňané mohou zanechat vzkaz příštím generacím. Zapečetěnou schránku umístí ve věži kostela

Do měděné schránky zapečetí v sobotu 25. června organizátoři historicko archivačního happeningu vzkazy obyvatel Zlína. Primátor města je pak v zapečetěné schránce uloží ve věži koszela sv, Filipa a Jakuba.


Autor: www.farnostzlin.cz

V rámci série akcí k oslavě 700 let města proběhne mimo jiné také “historicko - archivační happening“ VZKAZ PŘÍŠTÍM GENERACÍM – PRO ZLÍN800. Kdokoliv z občanů Zlína může zanechat svůj vzkaz, obrázek, otisk... jakoukoliv písemnou stopu pro příští generace. Vzkazy budou zaznamenávány na kontaktním místě v přízemí pasáže Obchodního domu Zlín a na náměstí Práce pod hlavním podiem oslav.

Večer v sobotu 25. 6. před světovou premiérou Zlínské symfonie budou všechny vzkazy zapečetěny do měděné schránky, která bude v přímém přenosu uložena primátorem Zlína ve věži kostela sv. Filipa a Jakuba jako poselství do budoucích let. Stánek pro psaní vzkazů bude umístěn v Obchodním domě Zlín od středy 22. 6. do pátku 24. 6. vždy mezi 14. - 19. hodinou, v sobotu pak celý den přímo na náměstí Práce pod hlavním podiem oslav.