Nejnovější zprávy: Krajská nemocnice má akutní nedostatek radiologických asistentů Kroměřížskou konzervatoř čeká mimořádný noční koncert

Aktuálně

​Zlín má novou atrakci. Svůj 3D nápis

Na náměstí Práce je nově nainstalován 3D nápis „Zlín“. Vizuálně přitažlivý objekt má sloužit rezidentům i návštěvníkům města jako atrakce, u které budou vznikat zajímavé fotografie propagující město Zlín.


Autor: Jan Salač

3D nápis Zlín je umístěn pod Velkým kinem na prostranství vedle plastiky Velký Fibonacci. Zdobí jej symboly ležaté osmičky, které jsou součástí loga k 700. výročí města. Tyto jsou vyobrazeny v typicky zlínských motivech, jako je cihla, tkanička do bot či filmový pás.

„3D nápisy jsou pro návštěvníky měst velice atraktivní. Jsou umístěny ve spoustě českých i zahraničních měst nebo na jiných turisticky zajímavých místech. Chceme motivovat návštěvníky Zlína i místní, aby využili tento nový fotopoint a sdíleli s ním fotografie na sociálních sítích, a tím více rozšířili povědomí o Zlíně, coby turisticky zajímavém místě. Jako pozadí mohou využít 21. správní budovu tzv. mrakodrap nebo tovární areál,“ uvedl primátor města Zlína, Jiří Korec.

3D logo setrvá pod Velkým kinem do konce tohoto roku a poté se přestěhuje přímo do centra města na náměstí Míru, kde bude zdobit travnatou plochu.