Nejnovější zprávy: Kroměříž vydala knižního průvodce – v češtině i v angličtině Zbytky z kaprů zaujaly vědce ze zlínské univerzity

Společnost

​Zlín Design Market se otevírá už tento víkend v 61. budově

V prostorách nové Galerie 61 – Kulturní zóny Zlín se od 26. do 27. listopadu uskuteční osmý ročník Zlín Design Marketu. Kromě prodejní přehlídky autorské tvorby se mohou návštěvníci těšit na doprovodný program zahrnující tvůrčí workshopy a besedy s tématy udržitelnosti, zero waste či zdravého životního stylu. Nově je připravena také sobotní afterparty v kavárně Jedním tahem.


Autor: zlín design market

Šperky porcelánové, smaltované, dřevěné, stříbrné nebo z upcyklovaných materiálů, dámská i pánská móda a doplňky, přírodní kosmetika, knihy, autorské grafiky, obrazy, keramika, sklo, … To je jen stručný výčet nabídky autorské tvorby, která čeká na návštěvníky Zlín Design Marketu (ZDM). „Celkem jsme letos vybrali 30 zajímavých vystavovatelů,“ uvedla za organizátory Miroslava Ptáčková. „K zajímavým značkám Zlín Design Marketu pak patří například přírodní kosmetika IZISTEP vznikající ve Zlíně, pánské oblečení v prodloužené délce TallGuys z organické bavlny ušité v Česku a produkty ruční výroby z tradiční mýdlárny Naturinka.

Vedle prodejních stánků zapojených designérů je připravený také bohatý doprovodný program včetně oblíbených tvůrčích workshopů pro malé i velké. V rámci vstupného bude možné se zapojit do výroby originálního přání, malování na textilní pytlíčky, malování dřevěných záložek a jmenovek nebo do barevné terapie v podobě omalovánek.

Besedy s tvůrci se tentokrát zaměří na témata udržitelnosti, zero waste, ekologie, zdravého životního stylu, péče a originality. „Besedovat budeme s lidmi, kteří na ZDM ve stánku prezentují svou značku, filozofii a produkty, ale i s dalšími, kteří se zaobírají tématy souvisejícími s naší myšlenkou,“ doplnila Miroslava Ptáčková.

V sobotním bloku se od 12 do 19 hodin dostanou postupně ke slovu tvůrci z oblasti zdravé, chutné a netradiční kuchyně, výroby ze zbytkových materiálů, látkových plen, bezobalového prodeje, ekologického praní, slow fashion, nadčasové módy a upcyclingu. V neděli v 10.30 hodin se beseda zaměří na knihy, grafiky a ilustrace, od 11.30 hodin pak odprezentuje „Jak si splnit sen“ Lucie Mudráková, která v 16 letech napsala, ilustrovala i vydala svou knihu „Medvědí příběh“.

Návštěvníci ZDM jsou také zváni na afterparty, která se uskuteční v sobotu 26. listopadu od 20 hodin v kavárně Jedním tahem v 64. budově.

Záštitu nad Zlín Design Marketem převzala europoslankyně Martina Dlabajová. Akce je podpořena Statutárním městem Zlínem.

Zlín Design Market bude pro veřejnost otevřený v sobotu 26. listopadu od 10 do 20 hodin a v neděli 27. listopadu od 10 do 16 hodin. Uvnitř budovy bude zajištěn vytápěný stan a posezení s občerstvením. Prostor je bezbariérový. Vstupné na oba dny je v jednotné výši 79 Kč, děti do 120 cm, ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma. Vstupné zahrnuje doprovodný program, vstup na výstavu a workshopy.

Vstupenka na ZDM umožňuje také účast na afterparty od 20 do 21 hodin zdarma, poté za 70 Kč. Vstupné pro ostatní činí 120 Kč.

Více na www.zlin-design.cz