Nejnovější zprávy: ​Týden kultury přiveze do Velkých Karlovic známé herce, koncerty a Rodinný den Zlínem poběží na dva tisíce závodníků. Čekejte omezení dopravy

Policie & Hasiči

Žena přišla o 350 tisíc. Chtěla prodat kolo přes whatsapp

Policisté se od pondělí zabývají trestním oznámením na neznámou pachatelku, která připravila osmačtyřicetiletou ženu ze Zlína o více než 344 tisíc korun.

Ilustrační foto
Autor: Policie ČR

Žena dala inzerát na prodej jízdního kola. Ozvala se jí zájemkyně, která začala komunikovat prostřednictvím komunikační aplikace whatsapp. Domluvily se, že platbu za kolo pošle přes poštovní aplikaci. Zájemkyně poslala odkaz na údajné stránky České pošty, odkud se žena kliknutím dostala na stránky své banky. Tam zadala svoje přihlašovací údaje. Následně jí přišlo několik potvrzovacích sms zpráv a poté instrukce, aby šla k bankomatu, který jí vygeneruje heslo, na základě kterého potom obdrží finanční prostředky. Jakmile toto učinila a zadala na údajné poštovní stránky heslo, přišla jí sms zpráva o aktivaci jejího mobilního telefonu. V tom okamžiku žena zpozorněla, protože se nejednalo o její mobilní telefon. Zavolala proto do své banky, kde zjistila, že z jejího účtu odešlo v několika splátkách celkem 344 tisíc korun.

Preventivní informace:

https://www.policie.cz/clanek/preventivni-informace-smishing.aspx