Nejnovější zprávy: Martina Hešová. Neúnavná zakladatelka mládežnických cimbálovek ve Zlíně Háčkované hračky budou dělat radost v Kroměřížské nemocnici

Policie & Hasiči

Žena naletěla údajnému americkému obchodníkovi s vínem

Žena z Kroměřížska naletěla otřelému podvodníkovi. Vydával se za obchodníka s vínem a vymámil na ní téměř tři čtvrtě milionu korun.


Autor: Policie ČR

Od září loňského roku do poloviny ledna letošního roku přeposlala třiačtyřicetiletá žena z Kroměřížska téměř tři čtvrtě miliónu korun na různá čísla bankovních účtů.

Poškozenou kontaktoval přes aplikaci Messenger, později Hangouts údajný americký obchodník s vínem s tím, že se chce seznámit. Komunikoval česky, místy slovensky. Zaslanými zprávami a fotografiemi si ženu získal na svou stranu.

Požádal ji, jestli by si na její adresu nemohl nechat zaslat balíček. Souhlasila. Sdělila mu, na jakou adresu má zásilku poslat. Následně jí byly na e-mail odeslány pokyny k celkem pěti platbám. Postupovala, jak bylo uvedeno, a posílala dané částky. V současnosti však nemá ani balíček ani finanční prostředky. Neznámému pachateli hrozí za trestný čin podvod až pět let vězení.

Žena samozřejmě není první obětí podvodníků. Ti mají různé legendy a praktiky, jak z důvěřivých lidí vylákat peníze. Vystupují pod různými identitami. Může jít o údajné americké vojáky, lékaře, právníky, námořníky, úředníky nebo umělce. Proto buďte obezřetní a dobře si rozmyslete komu a za co své peníze posíláte!